Víťaznú mentalitu si preniesol aj do iného športu: Petr Čech na prahu ďalšieho veľkého úspechu

Petr ČechPetr Čech Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Bývalý futbalový brankár Petr Čech môže získať ďalšiu trofej v ľadovom hokeji.

Niekdajšieho reprezentanta s treťoligovým anglickým tímom Chelmsford Chieftains cez víkend čaká dvojzápasové finále pohára proti celku Invicta Dynamos.

Štyridsaťročný Čech prestúpil do Chelmsfordu v novembri z Guildfordu Phoenix, kde v roku 2019 odštartoval hokejovú kariéru krátko po konci tej futbalovej. Bývalý brankár Chelsea, Arsenalu, Rennes alebo Sparty s mužstvom zo štvrtej hokejovej súťaže vtedy vyhral ligu, play-off aj pohár.

Do nového mužstva skvelo zapadol

Ďalšiu trofej môže pridať v Chelmsforde. "Priniesol do tímu prvok pokoja a zapadol medzi nás výborne. V posledných zápasoch bol naozaj skvelý, takže sme radi, že ho tu máme. Veríme mu," povedal kapitán "náčelníkov" Callum Burnett pre BBC Essex.

Čech pri novembrovom debute v bránke Chieftains pomohol k víťazstvu 6:4 na ľade Oxfordu City a stal sa hviezdou stretnutia.

"Vieme, čo dosiahol v minulosti, ale aj on chápe, že hokej je iný šport ako futbal. Je zaujímavým a zábavným chlapom. Odovzdáva nám skúsenosti, čo si vážime. V deviatich z desiatich prípadov trefí klinček presne na hlavičku. Veľmi nám pomáha," ocenil Burnett.

Stále má chuť vyhrávať

Rekordér v počte štartov za českú reprezentáciu (124) naposledy pôsobil ako poradca športového a technického úseku v Chelsea, kde v lete skončil. Hokejom si podľa svojich slov plní detský sen.

"Stále mám v sebe súťaživosť. Chcem vyhrávať, neznášam porážky. V tomto je to rovnaké ako vo futbale," dodal Čech, ktorý s Chelsea okrem iného vyhral Ligu majstrov, Európsku ligu a štyrikrát anglickú ligu.

Viac o téme: Petr Čech Chelmsford Chieftains
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy