VIDEO Bystrica v piatom zápase s hladkým víťazstvom: Spišiaci budú doma hrať s nožom na krku

Zľava Jacob Ryczek (Banská Bystrica) a brankár Banskej Bytrice Jakub SedláčekZľava Jacob Ryczek (Banská Bystrica) a brankár Banskej Bytrice Jakub Sedláček Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrickí hokejisti vyhrali piaty štvrťfinálový duel play off Tipos extraligy, keď na svojom ľade zdolali Spišskú Novu Ves 4:1 a ujali sa tak v sérii hranej na štyri víťazstvá vedenia 3:2.

O postupe do semifinále môžu rozhodnúť už v sobotu na štadióne súpera.   Pod Urpínom sa všetko podstatné udialo v úvodných desiatich minútach. Už v 28 sekunde využili domáci presilovku, keď sa po strele Gašpara odrazil puk od tela Výhonského. V štvrtej minúte pálil Cormier do žŕdky a puk upratal za chrbtom Melicherčíka do bránky Urbánek.

A tento bystrický útočník uspel aj v desiatej minúte počas ďalšej presilovky, odrazený puk od mantinelu zamietol medzi žrde a vyhnal na striedačku Melicherčíka, ktorého nahradil Surák. Spišiaci znížili až na začiatku tretej tretiny, z medzikružia sa presadil Oullet-Beaudry, avšak v 50. minúte umlčal hostí voľný Luža z kruhu gólom na 4:1.

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Výhonský (Gašpar), 4. Urbánek (Cormier, Ryczek), 10. Urbánek (Gašpar, Bačik), 50. Luža (Výhonský) – 42. Oullet-Beaudry (Rapáč, Verbeek). Rozhodovali: Štefik, Hronský – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2468 divákov.

Banská Bystrica: Sedláček – Bačik, Luža, Cormier, Ryczek, Ďatelinka, Holenda – Jendek, G. Gabor, Kabáč – Výhonský, Tamáši, Gašpar – Šoltés, Kontos, Watling – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ
Spišská Nová Ves: Melicherčík (10. Surák) – Ališauskas, Žiak, Oullet-Beaudry, Ulander, J. Valach, Romaňák, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – La Porte, Vartovník, Verbeek – Džugan, Kerbashian, Majdan – Giľák, Miklucha, Réway