Argentína začala tak, ako sa na majstrov patrí: Bezgólový stav nezlomil nik iný, iba Leo Messi

Argentínski futbalisti velebia Lionela MessihoArgentínski futbalisti velebia Lionela Messiho Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

BUENOS AIRES - Jubilejným 800. gólom v kariére spečatil Lionel Messi víťazstvo argentínskych futbalistov v prvom zápase po decembrovom triumfe na majstrovstvách sveta v Katare.

Na vypredanom štadióne Monumental v Buenos Aires poistil výhru 2:0 v prípravnom zápase nad futbalistami Panamy. Na stretnutie chcelo prísť až milión a pol fanúšikov, ale vstupeniek do predaja išlo iba 63-tisíc.

Duel bol okamžite vypredaný, aj keď ceny lístkov vyvolali v krajine zmietanej hospodárskou krízou kritiku. Zvyšných 20.000 miest obsadili držitelia voľných vstupeniek.

Futbalisti Argentíny sa tešia Galéria fotiek (9) Radosť Argentíny Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

A Messi v slávnostnej atmosfére preukázal svoju extratriedu. Sedemnásobný víťaz ankety FIFA o najlepšieho futbalistu roka pomohol prelomiť bezgólový stav v 78. minúte. Priamym kopom trafil spojnicu brvna a tyče a odrazenú loptu poslal do siete Thiago Almada. O desať minút neskôr kanonier Paríža St. Germain z ďalšieho priameho kopu výhru spečatil.

Na tretiu hviezdu čakali dlho

"Vždy som o tomto okamihu sníval, osláviť s vami v rodnej Argentíne tú najväčšiu vec a tou je majstrovstvo sveta. Užime si to, pretože sme na tú tretiu hviezdu čakali dlho," povedal Messi pri slávnostnom ceremoniáli 95 dní po triumfe v Katare po penaltovom rozstrele vo finále s Francúzskom. Na tretie zlato z MS čakala Argentína 36 rokov.

Messimu chýba jediný gól na dovŕšenie stovky v reprezentačnom drese. Jubileum môže osláviť už v utorok v Santiagu del Estero, kde majstri sveta privítajú Curacao.

Viac o téme: Lionel Messi Argentína Panama