Medzi elitou sa nestratili: Drobné chybičky stáli slovenský pár postup do voľných tancov

Slovenský tanečný pár Anna Šimová a Kirill Aksenov Slovenský tanečný pár Anna Šimová a Kirill Aksenov Zdroj: TASR/AP/Antti Hamalainen/Lehtikuva via AP

SAITAMA - Slovenskí krasokorčuliari Anna Šimová a Kirill Aksenov nepostúpili v piatok do voľných tancov na MS v japonskej Saitame.

V rytmických tancoch obsadili 23. miesto so ziskom 60,16 bodu a na najlepšiu dvadsiatku im chýbalo 3,72 b.

"Obaja si uvedomujú drobné chybičky, ktoré urobili. Je to však ich prvý štart na majstrovstvách sveta. Získali veľkú skúsenosť a verím, že ju pretavia do tvrdej práce. Tak, ako doteraz," uviedol prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig. 

Dvojica figurovala už po svojej jazde na tretej pozícii z dvanástich a na priebežne prvých Izraelčanov stratili 3,98 bodu. Za technický element získali 34,27 b.

Na čele americká dvojica

Prvé miesto obsadili v piatok Američania Madison Chocková a Evan Bates, ktorý so ziskom 91,94 bodu zatienili konkurenciu. Vicemajstri z roku 2015 tak vykročili k svojmu prvému titulu na svetovom šampionáte.

Americkí krasokorčuliari Madison Chocková Galéria fotiek (2) Americkí krasokorčuliari Madison Chocková a Evan Bates Zdroj: TASR/AP/Hiro Komae

Druhí boli Taliani Charlene Guignardová a Marco Fabbri, úradujúci majstri Európy z fínskeho Espoo získali  88,21 b. Najlepšiu trojku doplnili kanadskí reprezentanti Laurence Fournierová Beaudryová a Nikolaj Sörensen (87,34 b).

rytmické tance - výsledky:
1. Madison Chocková/Evan Bates (USA) 91,94 b, 2. Charlene Guignardová/Marco Fabbri (Tal.) 88,21, 3. Piper Gillesová/Paul Poirier (Kan.) 87,34, 4. Lilah Fearová/Lewis Gibson (V. Brit.) 86,56 b, 5. Laurence Fournierová Beaudryová/Nikolaj Sörensen (Kan.) 85,59, 6. Caroline Greenová/Michael Parsons USA (78,74), ...23. Anna ŠIMOVÁ/Kirill AKSENOV (SR) 60,16 b

Viac o téme: MS v krasokorčuľovaní Anna Šimová Kirill Aksenov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy