Nový tréner, starý Ronaldo: Jedna vec je istá, nikdy neodpisujte Cristiana!

Futbalisti Portugalska sa tešia z góluFutbalisti Portugalska sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Tréner Roberto Martínez po debute na lavičke portugalskej futbalovej reprezentácie proti Lichtenštajnsku ocenil zodpovedný výkon svojho tímu. Portugalsko v Lisabone začalo kvalifikáciu majstrovstiev Európy výhrou 4:0.

Španielsky kouč vyzdvihol aj hviezdneho kapitána Cristiana Ronalda, ktorý stanovil 197. štartom v národnom tíme nový rekord a navyše pomohol k víťazstvu nad outsiderom dvoma gólmi.

Má obrovské skúsenosti

"Začal nový kvalifikačný cyklus, je dôležité, aby každý ukázal chuť a odhodlanie reprezentovať. To sa Cristianovi podarilo. Má obrovské skúsenosti, ktoré ešte využijeme," chválil Martínez v televíznom rozhovore.

O Ronaldovej budúcnosti v národnom tíme sa špekulovalo od konca majstrovstiev sveta v Katare, kde Portugalsko vypadlo vo štvrťfinále s Marokom. Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty nastupoval v play off len z lavičky.

Cristiano Ronaldo sa raduje Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Martínez, ktorý po MS nahradil Fernanda Santosa, ale dlhoročného kapitána vrátil proti Lichtenštajnsku do zostavy a Ronaldo sa mu odvďačil gólom z penalty a z priameho kopu. V medzištátnych zápasoch nastrieľal už 120 gólov a znova vylepšil vlastný strelecký rekord.

"Je to skvelý pocit, hrať zase za našu reprezentáciu a znova dávať góly," napísal Ronaldo na instagrame. Tridsaťosemročný kanonier sa 197. štartom v národnom tíme odpútal od Kuvajťana Bádira Mutavu.

Portugalsko vo štvrtok poslal do vedenia už v ôsmej minúte Joao Cancelo, do prestávky ale favorit ďalší gól nepridal. Až krátko po zmene strán skóroval Bernardo Silva a následne Ronaldo.

Také zápasy sú vždy ťažké

"Prvý polčas sme začali rýchlym gólom, ale potom sme neboli dosť trpezliví. Také zápasy sú vždy ťažké, súper bránil vo veľkom počte blízko pokutového územia. Potom musíte hrať ako tím, nehrať príliš na seba," uviedol Martínez.

Tréner Roberto Martínez rozdáva Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

"Druhá polovica už bola lepšia. Získali sme tri body, ale možno ešte dôležitejšie je, že sme sa s hráčmi navzájom zase trochu viac spoznali," dodal bývalý kouč belgickej reprezentácie.

Ďalší zápas kvalifikačnej skupiny J čaká Portugalsko v nedeľu v Luxembursku.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Lichtenštajnsko Roberto Martinez Bruno Fernandes