Smolné zranenie v poslednej minúte zápasu ho vyšlo draho: Anderson si už v tejto sezóne nezahrá

Útočník Montrealu Josh Anderson v príležitosti pred bránkou ColoradaÚtočník Montrealu Josh Anderson v príležitosti pred bránkou Colorada Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Klub zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens nemôže už do konca sezóny počítať s útočníkom Joshom Andersonom.

Dvadsaťosemročný krídelník si vyvrtol členok v poslednej minúte víťazného zápasu nad Tampa Bay Lightning 3:2 v noci na stredu. Anderson sa zrazil s obrancom súpera Michailom Sergačovom a tvrdo narazil do bránky.

V 69 zápasoch prebiehajúcej sezóny nazbieral 32 bodov a s 21 gólmi je tretí najlepší strelec Canadiens. V 457 dueloch základnej časti v dresoch Columbusu a Montreal zaznamenal 203 bodov (122+81). V 43 stretnutiach play off pridal 14 bodov (8+6).

Viac o téme: Montreal Canadiens Josh Anderson