Lamparter ovládol SP v severskej kombinácii: Mal som detský sen a teraz som si ho splnil

Johannes Lamparter
Johannes Lamparter Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

LAHTI - Rakúsky reprezentant v severskej kombinácii Johannes Lamparter sa prvýkrát v kariére stal celkovým víťazom Svetového pohára.

Veľký krištáľový glóbus si definitívne zaistil 11. miestom v predposledných pretekoch sezóny vo fínskom Lahti. V nich zvíťazil Nór Jarl Magnus Riiber. Druhý skončil prekvapujúco líder po skokanskej časti Kristjan Ilves z Estónska (+1,7 s), tretie miesto obsadil ďalší Nór Jens Luraas Oftebro (+55,0).

Dvadsaťjedenročný Lamparter bol po skokoch až na 24. pozícii, v bežeckej časti (10 km) sa dokázal napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam posunúť na 11. priečku, keď za víťazným Riiberom zaostal o 1:30,5 min.

Som nesmierne šťastný

Pred nedeľným finále vo Fínsku si vybudoval v priebežnom poradí nedostihnuteľný náskok 116 bodov pred Oftebrom, ktorý sa posunul na celkovú druhú pozíciu. "Som nesmierne šťastný, že som sa po skokoch dokázal takýmto spôsobom vrátiť späť do pretekov. Získať veľký glóbus bolo mojím detským snom, ktorý som si teraz splnil. Je to niečo neskutočné, určite vrchol mojej doterajšej kariéry," povedal pre ORF.

Lamparter sa stal po Klausovi Sulzenbacherovi (1987/88 a 1989/90) a Felixovi Gottwaldovi (2000/2001) tretím rakúskym združenárom, ktorý získal sezónny titul, informovala agentúra AA.

Viac o téme: Johannes Lamparter
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy