Čakvetadze oprášil reprezentačné kopačky hneď dvomi gólmi, Nemci v prvom zápase po MS nezaváhali

Gianluca Lapadula a Matthias GinterGianluca Lapadula a Matthias Ginter Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

BRATISLAVA - Nemeckí futbalisti zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Mainzi nad Peru 2:0. Už po 33 minútach viedli o dva góly, oba dal útočník Werderu Brémy Niclas Füllkrug.

Dva góly Čakvetadzeho pri výhre Gruzínska

V ďalšom zápase domáce Gruzínsko deklasovalo v Batumi reprezentáciu Mongolska 6:1. Dvomi gólmi sa na vysokom víťazstve podieľal Giorgi Čakvetadze. Ofenzívny stredopoliar ŠK Slovan Bratislava nastúpil v základnej zostave domácich a hral do 64. minúty, z lavičky sledoval celý duel jeho klubový spoluhráč Guram Kašia. Do hry nezasiahol ani Chviča Kvaracchelija, opora SSC Neapol.

prípravné zápasy - sobota:

Gruzínsko - Mongolsko 6:1 (1:1)
Góly: 56. a 58. Čakvetadze, 15. Volkov, 70. Lobjanidze, 88. Beridze, 90.+1 Zivzivadze - 31. Batbold

Nemecko - Peru 2:0 (2:0)
Góly: 12. a 33. Füllkrug

Viac o téme: Nemecko Peru Gruzínsko ŠK Slovan Bratislava Mongolsko Giorgi Čakvetadze Niclas Füllkrug