Calzona vie, že Bosniaci prídu nabudení a sebavedomí: My sa pozeráme na nás a nie na súpera

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie mužov Francesco Calzona počas tlačovej konferencieTréner slovenskej futbalovej reprezentácie mužov Francesco Calzona počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Martin Baumann

SENEC - Po bezgólovej remíze s Luxemburskom budú mať slovenskí futbalisti šancu udobriť si fanúšikov v ďalšom domácom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Bosne a Hercegovine.

Tréner Francesco Calzona očakáva od svojich zverencov proti nabudenému balkánskemu súperovi, ktorý vstúpil do nového cyklu triumfom 3:0 nad Islandom, lepší výkon i výsledok.

Ďalšie zaváhanie by vystavilo slovenský tím do podobnej situácie, v ktorej sa ocitol v predošlej kvalifikácii MS 2022 po remízach na Cypre a doma s Maltou. Nielen tieto body mu neskôr chýbali, aj preto na šampionáte v Katare neštartoval.

Mrzel ich predvedený výkon

"Po zápase s Luxemburskom som na hráčoch videl, že neboli spokojní. Mrzel ich predvedený výkon i výsledok, čo je výborný signál pred zajtrajším zápasom. Všetci vieme, že musíme zlepšiť veľa vecí. Musí to byť z našej strany lepšie, aby sme mohli pomýšľať na dobrý výsledok. Chceme urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali," povedal Calzona na predzápasovej tlačovej konferencii.

Na snímke tréner slovenskej Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Pod jeho taktovkou ešte slovenský tím nezvíťazil, v šiestich zápasoch dvakrát prehral a momentálne ťahá šnúru štyroch remíz. Slováci sa pokúsia "chytiť" na súperovi, ktorý je na rozdiel od nich v psychickej pohode.

Bosniaci prídu nabudení a sebavedomí

"Bosniaci prídu po víťazstve nad Islandom nabudení a sebavedomí. Majú veľmi silnú mentalitu, ale my sa pozeráme na nás a nie na súpera. Základ je, že sa musíme zlepšiť. Hráči sú v poriadku, oddýchli si fyzicky i mentálne. Sú pripravení, aby zajtrajší zápas zvládli. K dispozícii už bude Adam Zreľák, čo je dobrá správa. Je to totiž hráč s charakterom a mentalitou a takých potrebujeme," dodal Calzona.

Na snímke hráči Slovenska Galéria fotiek (3) Slovenská futbalová reprezentácia Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Duel s Bosnou a Hercegovinou na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave má úvodný výkop v nedeľu o 20.45 h. Ako hlavný ho povedie taliansky rozhodca Marco Di Bello.

Viac o téme: Slovensko Bosna a Hercegovina EURO Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy