Lobotka pred zápasom pravdy proti Bosne a Hercegovine: Toto musíme urobiť, aby sme uspeli

Stanislav Lobotka v súboji o loptuStanislav Lobotka v súboji o loptu Zdroj: SITA/Martin Havran

SENEC - Po bezgólovej remíze s Luxemburskom budú mať slovenskí futbalisti šancu udobriť si fanúšikov v ďalšom domácom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Bosne a Hercegovine.

Podľa Stanislava Lobotku si mužstvo napriek zlým výsledkom nepripúšťa tlak.

Musíme byť viac sebavedomí

"Musíme byť viac sebavedomí na lopte a nekaziť ľahké prihrávky. Potom nás stojí veľa síl, aby sme ju získali späť. My si tlak nepripúšťame, ale cítime, že sme dlho nevyhrali. Tlak zvonku je, ale to je normálne, sme naň zvyknutí z klubov. Vieme, že fanúšikovia od nás očakávajú víťazstvo," priznal stredopoliar SSC Neapol.

Na snímke zľava obranca Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Hráči Bosny a Hercegoviny sa podľa neho prezentujú fyzickým štýlom hry.

Sú bojovní, idú do súbojov naplno

"Dnes sme si ich pozreli na videu. Vo štvrtok vyhrali 3:0 nad neľahkým súperom. Nerobili žiadnu výstavbu, hrali to skôr na sklepnuté lopty na útočníkov. Sú bojovní, idú do súbojov naplno, majú to v náture. Bude to fyzicky veľmi nepríjemný súper.

Džeko je veľmi dobre stavaný útočník, nepríjemný v súbojoch. Ak bude hrať, určite nebude ľahké ho brániť. Krunič je zasa behavý, má dobré nábehy za obranu. Cíti loptu a nebojí sa hrať. No nielen na nich si budeme musieť dať pozor," doplnil Lobotka.

Duel s Bosnou a Hercegovinou na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave má úvodný výkop v nedeľu o 20.45 h. Ako hlavný ho povedie taliansky rozhodca Marco Di Bello.

Viac o téme: Slovensko SFZ Stanislav Lobotka EURO
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy