VIDEO Špinavstvo slovenského reprezentanta v Česku: Zákrok na ukončenie kariéry?

Oliver OkuliarOliver Okuliar Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Hokejisti Hradca Králové vyhrali vo štvrtom zápase štvrťfinále Českej extraligy v Liberci 2:1, vedú 3:1 na zápasy a delí ich už len jediná výhra od postupu medzi najlepšie štyri tímy extraligy.

Zápas priniesol aj tvrdý zákrok nášho reprezentanta Olivera Okuliara, ktorý už vo ôsmej minúte ramenom do hlavy trafil Oscara Flynna, ktorý nebol pri puku, a domáci mali k dispozícii presilovku. Opäť dvojminútovú, aj keď kouč Augusta sa dožadoval po tvrdom zákroku Slováka u rozhodcov trestu na päť minút a do konca stretnutia, tí ale názor nezmenili.

Bolo to špinavstvo

"Zákrok Okuliara som spätne ešte nevidel, ale keby to trafil ešte lepšie na hlavu, tak to bolo na ukončenie kariéry. Videl som jeho pohľad, kým ma dal dole a bolo to špinavstvo" povedal útočník Flynn, ktorý sa neskôr vrátil do hry.

Kouč Hradca Tomáš Martinec neočakáva, že by jeho zverencovi hrozil dodatočný trest od disciplinárnej komisie. "Čo som ten zákrok videl cez prestávku, tak to bol zbytočný faul, ale nevymykalo sa to zákrokom, ktoré v play off vidíme," vyhlásil Martinec.

Podľa Okuliara to bolo prifilmované

"Z jeho strany to bolo trochu prifilmované, keďže v ďalšom striedaní už bol na ľade. Bolo to neskoro dohrané, no nie som si vedomý, že by som mieril na hlavu. Počas prestávky som sa mu ospravedlnil," bránil sa na sociálnej sieti aj samotný rodák z Trenčína Okuliar.

22-ročný útočník Mountfieldu dostal síce iba dvojminútový trest za nebezpečný útok na hlavu, ale disciplinárna komisia ho dodatočne ešte môže potrestať vyšším trestom. Piaty duel série sa odohrá v nedeľu od 18:00 v Hradci Králové.

Viac o téme: Byli tygri Liberec Mountfield Hradec Králové Oliver Okuliar Oscar Flynn
  • Zdroj: ČTK, Športky