VIDEO Pred cieľom bojoval s defektom: Na požičanom bicykli vyhral šiestu etapu Okolo Katalánska!

Víťazný Kaden Groves (v strede) v záverečnom špurteVíťazný Kaden Groves (v strede) v záverečnom špurte Zdroj: Profimedia

MOLINS DE REI - Predposlednú šiestu etapu pretekov Okolo Katalánska vyhral austrálsky cyklista Kaden Groves, aj keď si pár kilometrov pred cieľom kvôli defektu musel požičať bicykel od tímového kolegu.

Špurtér stajne Alpecin-Deceuninck potom uspel v hromadnom finiši rovnako ako vo štvrtok, s druhým miestom sa musel opäť uspokojiť Francúz Bryan Coquard. Celkovo ďalej vedie Slovinec Primož Roglič.

"Asi sedem kilometrov pred cieľom som cítil, že zadné koleso mäkne. Nebol som si istý, či mám zastaviť. Hovoril som si, že by som zvládol šprint aj s defektom. Ale nakoniec musím poďakovať riaditeľom tímu, ktorí rozhodli, že si mám vymeniť bicykel s Xandrom Meurissom," uviedol Groves.

"Približne päť kilometrov pred cieľom som zastavil a on mi dal svoj bicykel Potom som sa vracal s pomocou Nicolu Conciho. Mal som veľké šťastie, že som ich tam mal. Našťastie išla vpredu menšia skupina a nešlo sa príliš rýchlo," vyhlásil austrálsky jazdec.

V stúpaní druhej kategórie zhruba 27 kilometrov pred cieľom sa pokúsil ujsť druhý muž celkového poradia Belgičan Remco Evenepoel, no Roglič jeho útok odrazil. Trojnásobný šampión Vuelty má ďalej na čele náskok desať sekúnd.

 

V nedeľu preteky vyvrcholia kritériom v Barcelone, tradične sa niekoľkokrát pôjde cez vrch Montjuic.

Okolo Katalánska - 6. etapa (Martorell - Molins de Rei, 174,1 km): 1. Kaden Groves (Austr./Alpecin-Deceuninck) 3:50:32 h, 2. Bryan Coquard (Fr./Cofidis), 3. Ide Schelling (Hol./Bora-hansgrohe), 4. Maxim van Gils (Belg./Lotto Dstny), 5. Remco Evenepoel (Belg./Soudal Quick-Step), 6. Andreas Lorentz Kron (Dán./Lotto Dstny) všetci rovnaký čas ako víťaz

Celkové poradie po 6. etape: 1. Primož Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 25:19:52 h, 2. Remco Evenepoel (Belg./Soudal Quick-Step) +10 s, 3. Joao Almeida (Portug./UAE Team Emirates) +1:07 min., 4. Marc Soler (Šp./UAE Team Emirates) +1:54, 5. Mikel Landa (Šp./Bahrain Victorious) +1:55, 6. Michael Woods (Kan./Israel-Premier Tech) +1:59

Viac o téme: Okolo Katalánska Primož Roglič Remco Evenepoel Kaden Groves Alpecin-Deceuninck
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Eurosport
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá