VIDEO Šok pre alžírsku boxerku pred finálovým bojom o zlato: Prišli a zabránili mi v tom!

Alžírska boxerka Imán Chalífová (v červenom)Alžírska boxerka Imán Chalífová (v červenom) Zdroj: Profimedia

DILLÍ - Alžírska boxerka Imán Chalífová bola vylúčená z majstrovstiev sveta v Dillí tesne pred finále kategórie do 66 kg.

Medzinárodná federácia IBA oznámila, že Chalífová nespĺňa kritériá potrebné pre účasť. Viac s odvolaním sa na súkromie športovkyne a lekárske tajomstvo neuviedla. S rovnakým odôvodnením diskvalifikovala podľa webu insidethegames v priebehu turnaja dvojnásobnú svetovú šampiónku Lin Jü-tching z Taiwanu. Podľa alžírskych médií mala Chalífová pri hormonálnom teste príliš vysokú hladinu testosterónu.

Vo videu na sociálnych sieťach alžírska boxerka uviedla, že je obeťou sprisahania. Bolo jej vraj povedané, že má vlastnosti, kvôli ktorým nemôže nastúpiť proti ženám. V Dillí pritom absolvovala už tri zápasy.

Teraz im plán vyšiel

"Často ma šikanovali kvôli môjmu vzhľadu a napriek všetkému som ďalej bojovala. Teraz im ich plán vyšiel a som z toho v šoku," citovali Chalífovú alžírske médiá.

"Zúčastnila som sa mnohých turnajov a nebol žiadny problém, ale keď som mala veľkú šancu na zlato, prišli a zabránili mi v tom. Zdôvodnili to tým, že mám lepšie predpoklady ako ostatné ženy," uviedla tridsaťdvaročná účastníčka olympijských hier v Tokiu, ktorá na MS obhajovala striebro. Vo finále ju nahradí Thajka Džanjaem Suvannapchengová, ktorá s Chalífovou prehrala v semifinále.

Viac o téme: Box Alžírsko Imán Chalífová Džanjaem Suvannapchengová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy