Štvornásobný majster sveta Riiber triumfoval v Lahti, celkový víťaz Lamparter mimo elity

Jarl Magnus Riiber triumfoval v záverečných pretekoch sezóny vo fínskom Lahti Jarl Magnus Riiber triumfoval v záverečných pretekoch sezóny vo fínskom Lahti Zdroj: SITA/AP/Antti H'm'l'inen

LAHTI - Nórsky reprezentant v severskej kombinácii Jarl Magnus Riiber triumfoval v záverečných pretekoch sezóny vo fínskom Lahti a slávil svoje 57. víťazstvo vo Svetovom pohári.

Štvornásobný majster sveta zo šampionátu v Planici viedol už po skokoch a líderskú pozíciu si udržal aj v bežeckej časti, keď zvíťazil s náskokom 1,8 sekundy pred krajanom Jensom Luraasom Oftebrom. Tretí finišoval Kristjan Ilves z Estónska (+5,2 s).

Už pred nedeľným vyvrcholením sezóny bolo známe, že veľký krištáľový glóbus získa Rakúšan Johannes Lamparter. Celkovým víťazom SP sa stal prvýkrát v kariére. V záverečnej súťaži obsadil 14. miesto, za Riiberom zaostal 2:14,2 sekundy. V konečnom poradí zvíťazil 21-ročný Rakúšan o 54 bodov pred Oftebrom a o 150 bodov pred tretím Julianom Schmidom z Nemecka. Riiber obsadil v celkovej klasifikácii 4. miesto.

Trio najlepších na stupni Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Antti H'm'l'inen
Š

Viac o téme: Jarl Magnus Riiber
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy