Anglický triumf nad Ukrajinou zariadil Kane a Saka, Taliani vezú povinné body z Malty

Hráči Anglicka a ich gólová radosťHráči Anglicka a ich gólová radosť Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Anglicka dosiahli druhé víťazstvo v kvalifikácii ME 2024. V nedeľu zdolali v londýnskom Wembley Ukrajinu 2:0 a so šiestimi bodmi vedú tabuľku C-skupiny.

Albión gólovo zlomil súpera v závere prvého polčasu. V 37. minúte otvoril skóre Harry Kane, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Bukaya Saku. Dosiahol 55. presný zásah v národnom drese a upevnil si post historicky najlepšieho strelca anglickej reprezentácie.

V 40. minúte zvýšil na 2:0 Saka, ktorý exportnou strelou ľavačkou spoza šestnástky nedal šancu brankárovi Anatolijovi Trubinovi. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo a tak Angličania po úvodnom víťazstve 2:1 v Taliansku vybojovali ďalší cenný triumf. So šiestimi bodmi vedú tabuľku C-skupiny.

Druhí sú Taliani, úradujúci majstri Európy vyhrali v nedeľu na Malte gólmi Matea Reteguiho a Matteu Pessinu taktiež 2:0.