Ďalšia výnimočná štatistika Michaloviec: Aj to je dôvod, prečo sezóna Slovana dopadla fiaskom!

Na snímke radosť hráčov Michaloviec po víťazstve nad SlovanomNa snímke radosť hráčov Michaloviec po víťazstve nad Slovanom Zdroj: TASR/František Iván

MICHALOVCE - HK Dukla Ingema Michalovce je prvý tím v histórii slovenskej hokejovej extraligy, ktorý postúpil do semifinále z 8. miesta po základnej časti.

Štvrťfinálová séria proti Slovanu Bratislava ukázala, že mu vyhovovala pozícia outsidera. Zatiaľ čo Michalovčania po zápase hovorili o úspechu bojovného výkonu, pre obhajcu prvenstva ide o  trpký záver sezóny. 

Slovan v Michalovciach ani raz nevyhral

Michalovce zdolali Slovan vo všetkých domácich zápasoch základnej časti a túto bilanciu si udržali aj vo štvrťfinálovej sérii. Ako dôležité sa ukázalo, že z dvoch duelov na Slovane si odniesli nádejný stav 1:1.

Následnými víťazstvami na domácom ľade vykročili za najväčším štvrťfinálovým prekvapením v sezóne. Ani prehra 0:4 v piatom zápase nenaštrbila ich sebavedomie a na domácom ľade nedovolili Slovanu ani jeden gól.

"Po piatom zápase série v Bratislave sme si ten duel veľmi dôkladne rozobrali. Hráčom sme povedali, že úvod na domácom ľade by mal patriť nám. Snažili sme sa eliminovať silné stránky Slovana.

Veľmi dôležité bolo, že naše špeciálne formácie ubránili súpera. Z toho vyplynul náš prvý gól, ktorý nás naštartoval. Chlapci išli za víťazstvom. Brankár Stano Škorvánek bol excelentný. V závere sme to uhrali a tešíme sa z postupu," zhodnotil tréner michalovského tímu Peter Kudelka. 

Boli sme bojovnejší

Víťazstvo 3:0 spečatil gólom do prázdnej bránky Dávid Buc. "Bola to veľmi náročná séria. Bolo v nej veľa súbojov a obe mužstvá podávali výborné výkony. Zápasy boli veľmi vyrovnané, no väčšinu z nich sme zlomili na našu stranu. Myslím si, že sme boli bojovnejší a na našu stranu sa priklonilo aj šťastie."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Dávid Buc Stanislav Škorvánek Peter Kúdelka HK Dukla Ingema Michalovce
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy