Po bode zo Slovenska kruté vytriezvenie: Portugalci prefackali Luxembursko už za polčas!

Cristiano Ronaldo oslavuje gólCristiano Ronaldo oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

LUXEMBOURG - Portugalskí futbalisti si pripísali ďalšie suverénne víťazstvo v J-skupine kvalifikácie ME 2024.

Portugalčania išli v Luxembursku od úvodu jasne za víťazstvom. Už po pol hodine hry si vybudovali štvorgólový náskok, keď okrem Ronalda sa strelecky presadili aj Joao Felix a Bernardo Silva. V druhom polčase pridal piaty zásah striedajúci Otavio.

V 85. minúte mohol zavŕšiť poltucet v luxemburskej sieti Rafael Leao, ale nepremenil pokutový kop. Vynahradil si to o štyri minúty neskôr, keď po individuálnej akcii spečatil víťazstvo hostí.

Výnimočný zápis Ronalda

Ronaldo skóroval v zápase dvakrát, podobne ako vo štvrtkovom zápase s Lichtenštajnskom (4:0), v ktorom sa stal hráčom s najväčším počtom reprezentačných štartov. Čerstvý zápis dnes ešte vylepšil (198 stretnutí), rovnako ako rekord v počte gólov v medzištátnych zápasoch (122).

Cristiano Ronaldo oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

Luxembursko je prvou reprezentáciou, ktorej Ronaldo nastrieľal dvojciferný počet gólov. V 11 vzájomných zápasoch dal rovnaký počet gólov.

"Selecao" nadviazalo na úvodný triumf 4:0 nad Lichtenštajnskom, po dvoch zápasoch vedie skupinu s plným počtom bodov a skóre 10:0. Luxembursko, ktoré vo štvrtok remizovalo v Trnave so Slovenskom 0:0, sa s jedným bodom nachádza na piatom mieste.

J-skupina
Luxembursko - Portugalsko 0:6 (0:4)
Góly: 9. a 31. Ronaldo, 15. Felix, 18. B. Silva, 77. Otavio, 89. Leao. Rozhodoval: Petrescu (Rum.), ŽK: V. Thill, M. Martins, C. Martins, Barreiro - 58. Ronaldo

zostavy:

Luxembursko: Moris - Jans, M. Martins, Chanot, Pinto – C. Martins (S. Thill), Gerson (46. Carlson) – Da. Sinani (46. Olesen), Barreiro – Rodrigues, V. Thill (70. Borges Sanches)

Portugalsko: Patricio – Dalot, Ant. Silva, Dias, Pereira, Mendes – B. Fernandes (75. Leao), Palhinha (86. Diogo Jota), B. Silva (64. Neves) – Ronaldo (64. Ramos), Felix (75. Otavio)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Luxembursko
  • Zdroj: TASR, ČTK