Tajnička konečne vyriešená: Hokejový zväz rozhodol o reprezentantoch z KHL!

Prezident SZĽH Miroslav ŠatanPrezident SZĽH Miroslav Šatan Zdroj: Športky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie sa uznieslo, že hráči z KHL nebudú do konca sezóny súčasťou národného tímu.

K tomuto kroku pristúpilo po pondelňajších rozhovoroch s hráčmi pôsobiacimi v nadnárodnej súťaži na začiatku neoficiálneho reprezentačného kempu. Slovenský zväz ľadového hokeja o tom informoval na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Uplynulé týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii MS. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na turnaj bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z nominácie na šampionát vynecháme," citoval portál hockeyslovakia.sk zo spoločného stanoviska tímu a samotných hráčov.

V prvom kempe je šesť hráčov

V pondelok popoludní sa v Bratislave začal neoficiálny kemp so šiestimi hráčmi, ktorým sa skončila klubová sezóna. Šesticu tvoria brankári Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a útočníci Viliam Čacho, Marek Hrivík a Šimon Petráš.

Tomek odchytal za národný tím doposiaľ osem zápasov, Rabčan debutoval vo februárovom vystúpení proti Nemcom v Košiciach a Latkóczy odchytal dva juniorské šampionáty, po ktorých môže byť premiérovo súčasťou kempu mužskej reprezentácie.

"Zmyslom tohto kempu je udržať v tempe chlapcov, ktorým sa sezóna predčasne skončila. Po oddychu potrebujú nabrať späť fyzickú silu. V prvom týždni budeme mať troch brankárov a troch korčuliarov.

Chlapci potrebujú cítiť ľad, dostať sa do záťaže aj v posilňovni. Budeme striedať jednoduchšie dni s náročnejšími zameraných na kondičnú prípravu. Cieľ je jasný – chceme byť čo najlepšie pripravení na majstrovstvá sveta," uviedol pre hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent a skaut Peter Frühauf.

Počet hráčov v neoficiálnom kempe by sa mal postupom čase rozrastať. "Niektorí chalani nám prisľúbili účasť na neoficiálnom kempe aj počas budúceho týždňa. Budeme mať k dispozícii možno 14-15  hráčov. Oslovíme aj chlapcov, ktorí vypadli vo štvrťfinále play off.

Dáme im čas, aby si oddýchli, doliečili si drobné šrámy. Mená nám budú pribúdať prakticky každý deň až smerom k prvej oficiálnej nominácii, respektíve finálnej na majstrovstvá sveta," dodal Frühauf.

Plný káder bude mať trénerský štáb prvýkrát k dispozícii až na prvom oficiálnom zraze v rámci prípravy na MS, ktorý je na programe na Veľkonočný pondelok 10. apríla.
      
Hráči na neoficiálnom kempe v Bratislave:

Brankári: Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek
Útočníci: Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš
Tréneri: Peter Frühauf, Peter Kosa.

Viac o téme: KHL Slovensko MS v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy