Víťazstvo mali v hrsti, potom prišiel neuveriteľný skrat: Na tento zápas budú chcieť zabudnúť

Hráči Čile oslavujú gólHráči Čile oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Ricardo Mazalan

SANTIAGO - Futbalisti Čile vyhrali v prípravnom medzištátnom dueli v Santiagu nad Paraguajom 3:2.

Hostia po prvom polčase viedli, ale v záverečnej štvrťhodine inkasovali dva góly. Najskôr vyrovnal Alexis Sanchéz v 76. minúte na 2:2 a v nadstavenom čase rozhodol o triumfe Čile vlastný gól brankára Antonyho Silvu.

Ekvádor otočil v druhom polčase skóre v dueli s domácou Austráliou na 2:1. Obranca William Pacho dal na štadióne v Melbourne víťazný gól vo svojom reprezentačnom debute v 65. minúte. Kolumbia vyhrala v Osake nad domácim Japonskom 2:1, po hodine hry rozhodol útočník Rafael Borre.

Uruguaj vyhral v Soule nad domácou Kórejskou republikou 2:1. Hostí poslal do vedenia už v 10. minúte Sebastian Coates, v 51. minúte odpovedal Hwang In-Beom, no krátko na to pridal druhý zásah Juhoameričanov Matias Vecino. Kórejčania dostali v závere loptu dvakrát do siete, no góly neplatili pre ruku a ofsajd.

Prípravné medzištátne zápasy:

Čile - Paraguaj 3:2 (1:2)
Góly: 25. Diaz, 76. Sanchéz, 90.+2 Silva (vlastný) - 32. Rojas, 34. Avalos, ČK: 81. Diaz - 81. Sosa

Austrália - Ekvádor 1:2 (1:0)
Góly: 16. Borrello - 51. Estupinan (z 11m), 65. Pacho

Japonsko - Kolumbia 1:2 (1:1)
Góly: 3. Mitoma - 33. Duran, 61. Borre

Kórejská republika - Uruguaj 1:2 (0:1)
Góly: 51. Hwang In-Beom - 10. Coates, 64. Vecino

Viac o téme: Paraguaj Čile