Skvelé spestrenie reprezentačnej prestávky: Prestížny titul si odnáša hráč Michaloviec

Na snímke futbalisti MFK Zemplín Michalovce na prvom tréningu počas štartu zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligyNa snímke futbalisti MFK Zemplín Michalovce na prvom tréningu počas štartu zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Grécky futbalový obranca Polidefkis Volanakis z MFK Zemplín Michalovce triumfoval v ešportovovom turnaji e-Fortuna liga Challenge.

Víťaznú prémiu vo výške 1000 eur venuje Centru pre deti a rodiny v Michalovciach. Informovala o tom webstránka fortunaliga.sk.

Futbalisti slovenskej futbalovej Fortuna ligy sa počas reprezentačnej prestávky zúčastnili na ešportovom turnaji v hre FIFA 23. Zapojilo sa dvanásť futbalistov z dvanástich klubov (z každého klubu jeden).

Piatkový šesťhodinový turnaj ovládol hráč Volanakis z Michaloviec, ktorý vo finále zdolal Jakuba Kousala zo Skalice. "Bola to zábava. Veľmi som si to užil a teším sa z víťazstva. Každý, s kým som hral, mal svoju kvalitu. Najťažšie to bolo vo finále. V zápase som triumfoval len tesne 3:2, Jakub Kousal zo Skalice hral skutočne dobre a nebolo jednoduché zdolať ho,“ povedal Volanakis pre stránku fortunaliga.sk.

Peniaze venuje na charitu

Obranca si však víťaznú prémiu nemôže nechať. Musí ju venovať na vybraný charitatívny projekt. Volanakis si po dohode s klubom už pred turnajom vybral Centrum pre deti a rodiny v Michalovciach.

"Som rád, že som vyhral a zároveň aj pomohol. Prémia zostane v našom regióne. Veľmi ma to teší, že som mohol takto pomôcť a že existujú vôbec podobné projekty, do ktorých sa môžeme zapojiť. Verím, že peniazu sa využijú na dobrú vec," skonštatoval Volanakis.

Konečnčné poradie turnaja:
1. Polydefkis Volanakis (Michalovce)
2. Jakub Kousal (Skalica)
3. Rego Szantho (Dunajská Streda)
4. Dávid Richtárech (Banská Bystrica)

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce E-Fortuna liga Challenge Polidefkis Volanakis
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/fortunaligask
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy