Poliaci odčinili trpkú prehru s Českom: Žiadna oslava, treba si vyhrnúť rukávy a makať

Fernando Santos na lavičke PoľskaFernando Santos na lavičke Poľska Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

VARŠAVA - Tréner Fernando Santos po stretnutí európskej kvalifikácie s Albánskom vyzdvihol prístup poľských futbalistov, ktorí podľa neho domácim víťazstvom 1:0 správne zareagovali na úvodnú porážku 1:3 v Česku. Portugalský kouč ale cíti, že reprezentácia má pred sebou ešte veľa práce.

"Bolo to o reakcii tímu na porážku a tá sa nám podarila. Je za nami necelý týždeň spoločnej práce a pár tréningov. Veľa vecí môžeme zlepšiť, napríklad stred zálohy, prácu s loptou... Ale ideme krôčik po krôčiku. Najviac sa mi páčil prístup hráčov, ich obetavosť, charakter a solidarita na ihrisku. Myslím, že toto bolo kľúčové," citovali Santosa poľské médiá.

"Po nepodarenom debute v Prahe bolo najdôležitejšie zvíťaziť, všetko ostatné nebolo podstatné. Ďalší zápas bez výhry by mohol spôsobiť nervozitu. Víťazstvo nad Albánskom je pre nás pôdou, na ktorej môžeme začať stavať niečo väčšie," pridal bývalý tréner portugalskej či gréckej reprezentácie.

Pred nami je stále veľa práce

Pondelňajší duel vo Varšave rozhodol Karol Swiderski v 41. minúte. Poliaci sa v neúplnej tabuľke skupiny E posunuli na druhé miesto o bod za Česko, ktoré v Kišiňove prekvapujúco len remizovalo s outsiderom z Moldavska.

"Sústredíme sa len na kvalifikáciu, takže dnešné víťazstvo bolo našou hlavnou úlohou," povedal úspešný strelec pre poľskú televíziu TVP Sport.

"V prvom polčase sme hrali pekný futbal a aj v druhom boli dobré momenty. Je škoda, že ku koncu to bolo napäté, no našťastie sme vyhrali," dodal útočník zámorského klubu FC Charlotte.

"Vieme, že ako kolektív môžeme rásť a v budúcnosti budeme vyzerať lepšie. Proti Albánsku sme boli lepším tímom, kontrolovali sme hru a mali viac šancí. Ale stále je pred nami veľa práce," upozornil šesťdesiatosemročný kouč.

Karol Swiderski oslavuje gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

"Potrebujeme sa zlepšiť v momentoch, keď držíme loptu. Musíme zapracovať na taktike, hrať pohľadnejší aj efektívnejší futbal. V budúcej (júnovej) reprezentačnej prestávke budeme mať viac času. Odohráme tam aj prípravný zápas. Trochu zmeníme tréningy, aby tento tím rástol, hral skvelý futbal a víťazil," dodal Santos.

Poliakov čaká najbližší zápas 20. júna práve v Moldavsku.

Viac o téme: Poľsko Albánsko Fernando Santos
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy