VIDEO Čo sa, dopekla, deje? Zlá reklama pre NHL, kouč vylúčený po rozhodcovskej kontroverzii

Derek Lalonde - tréner Detroitu Red WingsDerek Lalonde - tréner Detroitu Red Wings Zdroj: SITA/AP/Jose Juarez

DETROIT - V NHL vrcholí základná časť a mužstvá vstupujú do finišu. Detroit a Pittsburgh majú odlišné starosti - jedni už stratili reálnu šancu na postup do play-off, druhí o ňu bojujú a aktuálne držia poslednú pozíciu.

V nočnom zápase narazili tieto tímy na seba v detroitskej Little Caesars Arene. Detroit zvíťazil 7:4, avšak počas stretnutia prišiel o prítomnosť trénera Dereka Lalondea priamo na lavičke, pretože hlavní arbitri ho vylúčili po mimoriadne kontroverznom rozhodnutí.

K momentu prišlo v druhej tretine za stavu 3:2 pre domácich, keď sa puk po strele Jeffa Cartera odrazil od žrde smerom von, kĺzal sa popred bránkovej čiary a Jason Zucker mu dopomohol, aby sa dostal za ňu. Ibaže išlo o diskutabilnú situáciu. 

Zucker pretlačil puk celým objemom za čiaru tak, že brankára Alexa Nedjelkovica natlačil pomocou betónu až do brány, čím mu znemožnil akúkoľvek možnosť zabrániť gólu Penguins. Detroit si následne zobral trénerskú výzvu pre nedovolené bránenie brankárovi, ale neuspel. 

Kouča Dereka Lalondea tento moment tak rozzúril, že niekoľkokrát na lavičke zopakoval: "Čo sa deje?! Čo sa to, ku**a, deje?" nechápavo kričal Lalonde smerom k rozhodcom. Tí nemali zľutovanie a kouča, ktorý stojí na lavičke tímu NHL prvý rok, nekompromisne vylúčili, a tak musel dosledovať zápas v útrobách haly, ktorá nahradila ikonickú arénu Joea Louisa.

Detroit zvládol zvyšok zápasu aj bez Lalondea, zvíťazil 7:4 a Pittsburghu skomplikoval cestu za postupom do play-off. Penguins sú na poslednej postupovej priečke o tri body za Floridou a majú zhodne odohratých 74 bodov. Na Detroit ešte narazia, a to 8. apríla znova v Little Caesars Arene.

Viac o téme: NHL Detroit Red Wings Pittsburgh Penguins Alex Nedjelkovic Derek Lalonde
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • VIDEO: YouTube/SPORTSNET
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy