Vzostupy aj pády! Zámorský expert hodnotí Slafkovského úvodnú sezónu v NHL

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský oslavuje svoj tretí gól v NHLSlovenský hokejista Juraj Slafkovský oslavuje svoj tretí gól v NHL Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Základná časť zámorskej NHL sa čoskoro chýli ku koncu a pomaly sa blíži aj čas na jej hodnotenie. V prebiehajúcej sezóne do najlepšej ligy sveta nakukla až trojica slovenských mladíkov - Pavol Regenda, Miloš Kelemen a Juraj Slafkovský.

Reportér portálu The Hockey News Tony Ferrari zozbieral informácie o viacerých hviezdnych nováčikoch, ktorí boli od tohto ročníka súčasťou kanadsko-amerického kolotoča. Vo svojom článku nezabudol spomenúť aj jedného z debutujúcich Slovákov, a to draftovú jednotku Juraja Slafkovského.

Útočník Montrealu zažil debut 12. októbra v derby zápase s Torontom. Od tej doby odohral v drese Canadiens 39 zápasov, v ktorých zaznamenal 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií. V strede januára v zápase s New Yorkom Rangers sa však nešťastne zranil, zápas nedohral a od tej doby sa na hracej ploche neukázal.

Kluboví lekári odhadli jeho návrat na 13. apríla, no to sa bude v NHL hrať posledné kolo základnej časti a je veľmi malá pravdepodobnosť, že by si v ňom Slafkovský zahral. Do play-off sa taktiež s Montrealom nepozrie, pretože Canadiens už stratili šancu na postup medzi najlepších.

Sezóna za morom sa tak pre neho skončila a jeho klub taktiež potvrdil, že šanca na jeho účasť na hokejových MS je takmer nulová.

Nepatril medzi najlepších, ale…

Slafkovský v tejto sezóne rozhodne nepatril medzi najlepších nováčikov, ale zámorských expertov a fanúšikov si okamžite získal.

"Počas jeho nováčikovskej sezóny mal vzostupy aj pády. Ukázal však veľmi potrebný potenciál aj kombináciu talentu a sily, pre ktoré si ho Montreal vybral na drafte z prvého miesta," začal hodnotenie rodáka z Košíc zámorský expert Ferrari.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský Galéria fotiek (3) Juraj Slafkovský sa raduje z prvého gólu v NHL Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson/The Canadian Press

Podľa neho nebude patriť medzi najväčších adeptov na zisk Calderovej trofeje (ocenenie, ktoré sa odovzdáva najlepšiemu nováčikovi sezóny), ale rozhodne sa v úvodnej sezóne nestratil. Práve naopak.

"Mal slušný začiatok kariéry v NHL, až kým neprišlo zranenie. V lete bude mať na čom stavať," doplnil Ferrari.

Urastený krídelník si po prečítaní týchto riadkov môže len povzdychnúť a ďalej na sebe tvrdo pracovať tak, ako doteraz.

Kto bude najlepší nováčik?

Medzi najväčších favoritov na zisk Calder Trophy označil Ferrari útočníka Seattlu Mattyho Beniersa. Ten v nováčikovskej sezóne predvádza naozaj skvelý hokej. V 71 stretnutiach si pripísal už 50 bodov a patrí medzi lídrov ofenzívy Kraken.

Útočník Seattlu Matty Beniers Galéria fotiek (3) Útočník Seattlu Matty Beniers sa snaží pretlačiť puk do siete Buffala Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

Najnovší prírastok do rodiny NHL sa pohybuje aj na postupových priečkach do play-off a dá sa očakávať, že Beniers si svoju úvodnú sezónu v hokejovej smotánke predĺži a suverénne dokráča za ziskom prvej individuálnej trofeje.

Viac o téme: Montreal Canadiens Calder Trophy Juraj Slafkovský Seattle Kraken Matty Beniers
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy