No konečne, Premier League! Dvaja najväčší manažéri histórie súťaže sú oddnes nesmrteľní

Sir Alex FergusonSir Alex Ferguson Zdroj: TASR/AP/Peter Byrne

LONDÝN - Bývalý manažér futbalistov Manchestru United Sir Alex Ferguson a niekdajší kouč Arsenalu Arsene Wenger sa v stredu stali prvými trénermi, ktorých uviedli do Siene slávy Premier League.

Títo dvaja muži sa stretli počas obdobia intenzívnej rivality, ktorá sa začala v 90. rokoch minulého storočia, a získali spolu 16 titulov v najvyššej anglickej súťaži.

Osemdesiatročný Ferguson je najúspešnejším koučom v histórii Premier League, Manchester United doviedol k 13 titulom, zatiaľ čo Wenger vyhral túto súťaž s Arsenalom trikrát, vrátane sezóny 2003/2004.

"Kanonieri" vtedy získali titul bez jedinej prehry, čo sa v histórii PL ešte nikomu nepodarilo.

Túžil som po dokonalosti

"Víťazstvo mi nestačilo. Túžil som po dokonalosti. Povedal som hráčom: ´Chcete sa teraz stať nesmrteľnými, alebo nie?´ Keď sa dnes spätne pozriem na to, ako prebiehala celá sezóna, naozaj mám pocit, že som bol blázon. Takáto šialenosť vás môže zabiť, ale rovnako vám môže pomôcť dosiahnuť pozoruhodné veci," povedal Wenger.

Ferguson, ktorý viedol United viac ako 26 rokov, získal v sezóne 1992/93 prvý titul v PL a zabezpečil tak pre "červených diablov" prvý ligový úspech od roku 1967.

Nie je to iba o jednom človeku

"Je to česť, keď sa vám dostane takéhoto uznania. Nie je to však len o mne ako o osobe. Je to o práci v Manchestri United a o putách, ktoré sme mali počas mnohých rokov, takže som hrdý aj za klub, zamestnancov a mojich hráčov," citovala Fergusonove vyjadrenie agentúra AFP.

Viac o téme: Manchester United Premier League Sir Alex Ferguson Arséne Wenger Arsenal FC
  • Autor: © Zoznam
  • Vide: Twitter/Premier League, FOTO: Twitter/Premier League
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy