Spoznali sme žreb Davis Cupu: S kým si zahrá obhajca titulu, či kvalifikačný sok Slovákov?

Tenisti Kanady sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Davisovho poháraTenisti Kanady sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Davisovho pohára Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MALAGA - Obhajcovia vlaňajšieho titulu z Kanady sa predstavia v A-skupine finále Davisovho pohára 2023. Ich súpermi v talianskej Bologni budú domáci reprezentanti, Švédi a Čile. Rozhodol o tom stredajší žreb v španielskej Malage.

B-skupina sa odohrá v Manchestri a Veľká Británia si v nej zmeria sily s Austráliou, Francúzskom a Švajčiarskom. Českí tenisti nastúpia vo Valencii proti Španielom, Srbom a reprezentantom Kórejskej republiky, duely D-skupiny sa uskutočnia v zatiaľ neurčenom chorvátskom meste, ktoré privíta výbery Holandska, USA a Fínska.

Skupinová fáza sa odohrá od 12. do 17. septembra. Víťazi a druhé tímy z každej štvorčlennej skupiny sa predstavia na finálovom turnaji, ten je naplánovaný na 21. až 26. novembra v Malage.

Slovenskí reprezentanti neuspeli v kvalifikácii, keď začiatkom februára podľahli v Groningene domácemu Holandsku 0:4 na body.

Davis Cup - skupinová fáza finálového turnaja: 12. - 17. septembra 2023:

A-skupina (Bolgna/Tal.): Kanada, Taliansko, Švédsko, Čile

B-skupina (Manchester/V.Brit.): Veľká Británia, Austrália, Francúzsko, Švajčiarsko

C-skupina (Valencia/Šp.): Španielsko, Srbsko, Česko, Kórejská republika

D-skupina (Chorvátsko - dejisko bude známe neskôr): Chorvátsko, Holandsko, USA, Fínsko

Viac o téme: Davis Cup
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy