Slávny plavec otvoril svoju trinástu komnatu: Je dôležité, aby som bol úprimný

Adam PeatyAdam Peaty Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LONDÝN - Trojnásobný olympijský šampión v plávaní Adam Peaty sa rozhodol načas stiahnuť z pretekov a bude sa sústrediť na svoje psychické zdravie.

Dvadsaťosemročný majster sveta a Európy na sociálnych sieťach oznámil, že určite nebude štartovať na budúci týždeň na britskom šampionáte. V tréningu ale zatiaľ mieni pokračovať a nevzdáva sa vyhliadky na možný štart na olympijských hrách v Paríži.

Posledných pár rokov bojujem s psychikou

Peaty na instagrame priznal, že má v posledných rokoch problémy zvládať tlak, ktorý prichádza s úspechom. "Každý by chcel byť na vašom mieste, kým nemusí byť na vašom mieste... Len veľmi málo ľudí chápe, čo víťazstvo a úspech človeku urobí s duševným zdravím," napísal hviezdny prsiar.

"Ako niektorí možno vedia, v posledných pár rokoch som s psychikou veľa bojoval a myslím, že je dôležité, aby som bol úprimný. Som unavený, nie som sám sebou a neužívam si šport tak, ako som si ho užíval v poslednej dekáde," dodal.

Držiteľ svetových rekordov na prsiarskych tratiach 50 a 100 metrov sa preto rozhodol situáciu riešiť a dopriať si súťažnú pauzu. "Má to ale jediný dôvod, aby som mohol predviesť čo najlepší výkon na olympijských hrách v Paríži v roku 2024," dodal.

Viac o téme: Adam Peaty
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy