Hanba hriešnikom, ktorí porušia pravidlá: FIFA bez súcitu, dvojnásobný majster donakupoval

Na archívnej snímke zástavka s logom nemeckého klubu 1. FC Kolín Na archívnej snímke zástavka s logom nemeckého klubu 1. FC Kolín Zdroj: TASR/DPA/Christophe Gateau

KOLÍN NAD RÝNOM - Medzinárodná futbalová federácia udelila nemeckému 1. FC Kolín pokutu 51.750 eur a zákaz angažovať nových hráčov v nasledujúcich dvoch prestupových obdobiach.

Rozhodnutie je trestom za porušenie prestupových pravidiel v prípade 17-ročného Slovinca Jaka Čubera Potočnika. Kolín v stredu obvinili z podnecovania Potočnika, aby porušil kontrakt s Olimpijou Ľubľana. FIFA suspendovala Slovinca na štyri mesiace, žiadne podrobnosti o prípade zatiaľ nezverejnila. Klub sa plánuje odvolať na Športový arbitrážny súd. 

Argumentuje tým, že Potočnik opustil Olimpiju pre "viaceré porušenia zmluvy" a tvrdí, že má dôkazy, že ho k odchodu nenabádal.

Potočnika považujú za jeden z najväčších mladých talentov nemeckého klubového futbalu. V tíme 1. FC Kolín do 19 rokov odohral v prebiehajúcej sezóne 13 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: FIFA Bundesliga 1. FC Kolín Jak Čuber Potočnik
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy