S ťažkým srdcom, ale nedalo sa inak: Účasť Rusov a Bielorusov zmaril ďalší športový turnaj

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

KODAŇ - Dánsky šermiarsky zväz sa na protest proti rozhodnutiu medzinárodnej federácie FIE o návrate ruských a bieloruských reprezentantov do súťaží vzdal organizovania októbrového turnaja satelitného okruhu.

"S ťažkým srdcom prijímame toto rozhodnutie, ale za súčasných okolností nemôžeme podporiť návrat ruských a bieloruských šermiarov do súťaží," citovala agentúra AFP vyjadrenie predsedu dánskeho zväzu Jána Sylvesta Jensena.

"Navyše očakávame, že pri medzinárodných súťažiach bude panovať chaos, pretože rad šermiarov s najväčšou pravdepodobnosťou odmietne nastúpiť proti ruským a bieloruským súperom," dodal.

Turnaj Trekanten International pre šermiarov do 23 rokov, ktorý je súčasťou nižšieho satelitného okruhu a platí za predstupeň elitného Svetového pohára, sa mal v Kodani uskutočniť 7. a 8. októbra.

O začlenení ruských a bieloruských šermiarov späť do medzinárodných turnajov rozhodol 10. marca mimoriadny on-line kongres FIE, vrátiť sa môžu "za dodržania podmienok neutrality" od apríla. Postoj FIE vyvolal medzi členskými zväzmi silnú kritiku. Zástupcovia Ukrajiny minulý týždeň oznámili, že budú bojkotovať všetky turnaje, na ktorých budú šermiari Ruska a Bieloruska štartovať.

Viac o téme: Šerm Bielorusko Rusko Dánsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy