Hrozná správa pre fanúšikov a ešte horšia pre pilotov: Dlhoročná tradícia F1 je minulosťou

Sergio Pérez oslavuje so svojím tímom Red BullSergio Pérez oslavuje so svojím tímom Red Bull Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

MELBOURNE - Medzinárodná automobilová federácia FIA bude trestať tímy formuly 1 a ich členov, ktorí budú na konci pretekov oslavovať úspechy svojich jazdcov na ochrannom plote boxového múrika.

FIA tak sprísnila z bezpečnostných dôvodov doteraz platné nariadenie. Informoval o tom web Autosport.com.

Bezprostredné oslavy úspešných pilotov prechádzajúcich cieľovou rovinkou patria k dlhoročným tradíciám. Naposledy takto povzbudili svojich jazdcov zástupcovia Red Bullu a Aston Martinu vo Veľkej cene Saudskej Arábie pred dvoma týždňami. FIA ale pred víkendovými pretekmi v Austrálii zdôraznila, že prípadné oslavy na ochrannom plote, ktorý delí trať a boxovú uličku, bude teraz trestať.

"Je zakázané preliezť v akejkoľvek chvíli plot pri boxovom múriku," uviedla FIA v nových bezpečnostných pokynoch, ktoré sú prísnejším výkladom už existujúceho pravidla v dodatku H, článku 2.3.2.

Za priestupok zatiaľ nie sú stanovené žiadne pevné tresty. Porušenie pravidiel by ale malo byť individuálne posúdené pretekovými komisármi.

Viac o téme: Formula 1 FIA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Ferrari News
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy