Otázka neznie či, ale kedy sa tam dostane: Petr Čech mieri medzi absolútne legendy

Petr Čech v drese londýnskeho ArsenaluPetr Čech v drese londýnskeho Arsenalu Zdroj: TASR/AP

LONDÝN - Bývalý futbalový brankár Petr Čech sa aj tento rok usiluje o uvedenie do Siene slávy Premier League. Niekdajší gólman Chelsea a Arsenalu je druhý rok po sebe medzi nominovanými hráčmi.

Najúspešnejšia trojica podľa internetového hlasovania, ktoré sa skončí 10. apríla, sa zaradí medzi legendy súťaže. Aktuálne je v anglickej "Hall of fame" 16 futbalistov a dvaja tréneri Alex Ferguson s Arsénom Wengerom.

Spolu s Čechom sa tento rok do pätnásťčlennej nominácie dostali bývalí obrancovia Tony Adams, Sol Campbell, Ashley Cole, Rio Ferdinand, Gary Neville, John Terry a Nemanja Vidič, záložníci Michael Carrick s Yayom Tourem a útočníci Andy Cole, Jermain Defoe, Les Ferdinand, Rob Fowler a Michael Owen.

Štyridsaťročný Čech v anglickej lige nastúpil do 443 zápasov a vychytal rekordných 202 čistých kont. Za Chelsea, s ktorou okrem iného získal štyri majstrovské tituly, odohral 11 sezón, ďalšie štyri ročníky pridal v drese iného londýnskeho celku Arsenalu. Plzenský rodák ukončil kariéru v roku 2019.

Rekordman v počte štartov za českú reprezentáciu (124) sa môže stať druhým brankárom v Sieni slávy Premier League po Dánovi Peterovi Schmeichelovi. Minulý týždeň bola Čechovi a jeho spoluhráčom z tímu majstrov Európy do 21 rokov z roku 2002 slávnostne odhalená hviezda v Sieni slávy Futbalovej asociácie ČR na Strahove.

Viac o téme: Petr Čech Premier League
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Premier League
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy