Olympijská víťazka hovorí o fiasku: Nepochopiteľné rozhodnutie, Rusko nám už dosť klamalo

Malaika Mihambová vo finále ME v atletikeMalaika Mihambová vo finále ME v atletike Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BERLÍN - Olympijská víťazka v skoku do diaľky Malaika Mihambová nesúhlasí s návrhom Medzinárodného olympijského výboru, ktorý zvažuje povoliť štart ruským a bieloruským športovcom na OH.

Ich prípadnú účasť odsudzuje aj prezident Nemeckého paralympijského výboru Friedhelm Julius Beucher, ktorý označil krok MOV za odklon od posolstva mieru, ktorý by mal šport vysielať.

MOV v utorok navrhol opätovne pripustiť športovcov z Ruska a Bieloruska pod neutrálnou vlajkou na medzinárodné podujatia. Rozhodnutie sa stretlo s kritikou z rôznych strán, vrátane dvojnásobnej majsterky sveta a olympijskej zlatej medailistky v skoku do diaľky Nemky Mihambovej.

"Z morálneho hľadiska je to fiasko. Myslím si, že potrebujeme viac hodnôt, ktorými sa budeme riadiť, ak sa chceme držať princípov OH. Toto rozhodnutie je pre mňa úplne nepochopiteľné," citovala dvadsaťdeväťročnú atlétku agentúra DPA

Prezident DBS uviedol, že je tiež rozhodne proti návratu ruských a bieloruských športovcov. "Pre mňa je to vzhľadom na vražedné konanie Ruska otázka slušnosti a čestnosti neotvoriť im dvere pre návrat. Rusko nám dosť dlho klamalo v otázke dopingu," povedal Beucher, ktorý sa vyjadril aj k Medzinárodnému paralympijskému výboru.

"Až do nasledujúceho valného zhromaždenia v septembri bude platiť úplné vylúčenie ruských a bieloruských športovcov. Ja osobne bojujem za to, aby to pokračovalo aj ďalej."

Viac o téme: MOV Malaika Mihambová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy