Viacerí plakali, iní smutne pozerali do zeme: Srdcervúce rozhodnutie, ktoré zničilo naše sny!

Prezident FIFA Gianni InfantinoPrezident FIFA Gianni Infantino Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

JAKARTA - Indonézski futbalisti reagovali so slzami na rozhodnutie Medzinárodnej futbalovej federácie odobrať krajine právo na usporiadanie majstrovstiev sveta do 20 rokov, na ktorých sa mali zúčastniť aj slovenskí reprezentanti.

FIFA v stredu uviedla, že Indonézia nie je pripravená hostiť turnaj vzhľadom na nesúhlas s účasťou izraelskej reprezentácie.

Na stretnutí indonézskych mládežníckych futbalistov viacero hráčov plakalo, zatiaľ čo iní smutne pozerali do zeme. "Je to srdcervúce rozhodnutie, ktoré zničilo naše sny. Teraz sme zmätení z našej hráčskej budúcnosti, ak FIFA uvalí sankcie," uviedol pre agentúru AP útočník indonézskej "dvadsiatky" Hokky Caraka.

Hlavný tréner indonézskeho výberu Šin Tae-jong povedal, že neúspech pri organizácii MS do 20 rokov je pre krajinu veľkou stratou. "Bolí ma to. Cítim smútok a psychické zrútenie hráčov, ktorí sa tri a pol roka neúnavne pripravovali," poznamenal juhokórejský kouč.

Člen výkonného výboru národnej futbalovej asociácie Arya Sinulingga vyjadril obavy z ďalších dôsledkov: "Je to znak toho, že nie sme schopní plniť to, čo od nás FIFA žiadala. Najviac sa teraz obávame, že budeme vylúčení z medzinárodných podujatí."

Indonézska futbalová federácia by mohla byť zo strany FIFA ďalej disciplinárne stíhaná. Suspendácia by mohla Indonéziu vyradiť z ázijskej kvalifikácie na MS 2026.

"Snažil som sa urobiť všetko, čo bolo v mojich silách. Po doručení listu od prezidenta Joka Widoda a po dlhých diskusiách s prezidentom FIFA Giannim Infantinom musíme akceptovať rozhodnutie FIFA zrušiť toto podujatie, na ktoré sme sa všetci tešili," povedal prezident indonézskej futbalovej federácie Erick Thorir.

Urobme z toho cennú lekciu

Prezident krajiny Joko Widodo vyzval ľudí, aby rešpektovali rozhodnutie FIFA: "Viem, že to sklamalo mnohých ľudí. Aj ja cítim rovnaké sklamanie a smútok. Neplytvajme však energiou a tým, že sa budeme navzájom obviňovať. Ako veľký národ sa musíme pozerať dopredu, nie dozadu. Urobme z toho cennú lekciu pre nás všetkých a pre indonézsky futbal."

Zatiaľ nie je jasné, kde a kedy sa turnaj uskutoční, no podľa FIFA by sa tak malo stať v pôvodnom termíne od 20. mája do 11. júna. O organizáciu sa podľa medializovaných informácií zaujíma Argentína, ktorá sa na turnaj nekvalifikovala.

"Pre nás sa nič nemení. Naďalej sa pripravujeme na MS, ktoré by sa mali konať už v stanovenom termíne (od 20. mája do 11. júna)," povedal pre futbalsfz.sk tréner reprezentácie do 20 rokov Albert Rusnák st.

Viac o téme: FIFA Indonézia Albert Rusnák st.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy