Zavinil jeho pád: Trest osemnásobného majstra sveta bude riešiť až odvolací súd MotoGP

Marc Márquez a zranený Miguel Oliveira po pádeMarc Márquez a zranený Miguel Oliveira po páde Zdroj: Profimedia

MIES - Až na odvolacom súde MotoGP sa skončil prípad španielskeho jazdca Marca Márqueza, ktorý v nedeľňajšej úvodnej Veľkej cene sezóny v Portugalsku zavinil pád domáceho Miguela Oliveiru.

Osemnásobný majster sveta má za trest prejsť v budúcoročných pretekoch dvakrát takzvané dlhé kolo, proti čomu sa pre údajné pochybenia pri vynesení postihu jeho tím Honda odvolal.

Stevardi Medzinárodnej motocyklovej federácie udelili hneď v nedeľu Márquezovi trest výslovne pre nasledujúcu Veľkú cenu Argentíny. V pondelok ale tím Repsol Honda oznámil, že si šesťnásobný šampión MotoGP pri nehode zlomil záprstnú kostičku a po operácii tento víkend v Argentíne nepôjde. Stevardi FIM na druhý deň reagovali spresnením, že trest si teda musí Márquez odbyť v pretekoch, na ktorých sa skutočne zúčastní.

To sa nepáčilo manažérovi Albertovi Puigovi, ktorý argumentoval, že FIM verdikt dva dni po jeho vynesení meniť podľa pravidiel nesmie. Podal preto odvolanie na takzvaných odvolacích stevardov FIM, ktorí ho následne radšej postúpili vyššiemu odvolaciemu súdu.

V Argentíne nebude štartovať ani druhý aktér incidentu Oliveira, ktorý si poranil šľachy v pravom bedrovom kĺbe.

Viac o téme: Marc Márquez Miguel Oliveira
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy