Súper Slovenska v boji o EURO 2024 zostal bez trénera: Zložité, ale nutné rozhodnutie!

Arnar Thor Vidarsson skončil pri kormidle reprezentácie IslanduArnar Thor Vidarsson skončil pri kormidle reprezentácie Islandu Zdroj: Profimedia

REYKJAVÍK - Pri islandskej futbalovej reprezentácii skončil po úvodných dvoch zápasoch kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2024 tréner Arnar Thor Vidarsson.

45-ročného kouča odvolal národný zväz, vo vyhlásení na webe uviedol, že takéto rozhodnutie bolo zložité, ale nutné. S hľadaním nového trénera federácia ešte len začala.

Vidarsson viedol národný tím ostrovnej krajiny od konca roka 2020, ale nepodarilo sa mu nadviazať na predchádzajúce úspešné obdobie, ktorého vrcholmi bola premiérová účasť Islandu na ME (2016) aj debut na majstrovstvách sveta (2018).

Na ďalšie dva vrcholné turnaje reprezentácia Islandu nepostúpila a pri vstupe do nového kvalifikačného cyklu utrpela v minulom týždni porážku 0:3 v Bosne a Hercegovine. Vidarssona už nezachránilo ani nasledujúce suverénne víťazstvo 7:0 na ihrisku outsidera z Lichtenštajnska. 

Práve Island najbližšie preverí kvality Slovenska, keď v treťom kvalifikačnom vystúpení skupiny J privíta na domácej pôde našich sokolov. 

Viac o téme: Island Arnar Thor Vidarsson
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/KSÍ - Knattspyrnusamband Íslands
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy