VIDEO Ruská mastenica o finále v USA, Carlito nenechal nič na náhodu, potvrdil rolu favorita

Taylor Fritz a Carlos Alcaraz si podávajú ruky po vzájomnom zápaseTaylor Fritz a Carlos Alcaraz si podávajú ruky po vzájomnom zápase Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

MIAMI - Ruský tenista Daniil Medvedev sa prvýkrát v kariére prebojoval na Masters v Miami do semifinále.

Kým v posledných dvoch ročníkoch floridského turnaja vypadol vždy vo štvrťfinále, tentoraz v boji o postup medzi najlepších štyroch hráčov nezaváhal a v zápase prerušenom zhruba na pol hodiny dažďom porazil domáceho Christophera Eubanksa 6:3, 7:5.

Dvadsaťsedemročný bývalý prvý hráč sveta Medvedev vyhral 22. z posledných 23 zápasov. Osobným maximom v Miami nadviazal na predchádzajúci elitný turnaj v Indian Wells, kde prvýkrát postúpil do finále, ale prehral v ňom so svetovou jednotkou Carlosom Alcarazom zo Španielska.

Čaká ho krajan Chačanov

Medvedev tento rok prehral len tri zápasy z 27 a usiluje už o štvrtý titul po úspechoch v Rotterdame, Dauhe a Dubaji. V Miami ešte nestratil set a ďalším súperom turnajovej štvorky bude jeho krajan Karen Chačanov, ktorý si taktiež v dvoch setoch poradil s Franciscom Cerúndolom z Argentíny.

Postúpil aj Španiel Carlos Alcaraz. Najvyššie nasadený hráč "pavúka" zdolal vo štvrťfinále domáceho Taylora Fritza v dvoch setoch 6:4, 6:2. V boji o postup do finále sa stretne s Talianom Jannikom Sinnerom.

"Na začiatku som bol trochu nervózny. Bolo to pre mňa niečo nové, pretože sme proti sebe hrali prvýkrát. Kľúčové bolo prelomiť jeho servis a potom si hrať svoju hru," vyjadril sa Alcaraz. V semifinále ho čaká Talian Jannik Sinner.

dvojhra - štvrťfinále:

Daniil Medvedev (Rus.-4) - Christopher Eubanks (USA) 6:3, 7:5

Karen Chačanov (Rus.-14) - Francisco Cerúndolo (Arg.-25) 6:3, 6:2

Carlos Alcaraz (Šp.-1) - Taylor Fritz (USA-9) 6:4, 6:2

Viac o téme: Taylor Fritz Daniil Medvedev Karen Chačanov ATP Miami Open Francisco Cerundolo Carlos Alcaraz Christopher Eubanks
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tennis TV
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy