Cirkus efjednotky sa presunul do Austrálie: Bolo na čo pozerať! Čo priniesli úvodné tréningy?

Fernando Alonso počas tréningu na Veľkú cenu AustrálieFernando Alonso počas tréningu na Veľkú cenu Austrálie Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

MELBOURNE - Úvodné tréningy na Veľkú cenu Austrálie formuly 1 vyhrali Max Verstappen z Red Bullu a Fernando Alonso z Aston Martinu.

Úradujúci majster sveta Verstappen porazil v dopoludňajších jazdách Lewisa Hamiltona z Mercedesu a tímového kolegu Sergia Péreza, Alonso popoludní predčil Charlesa Leclerca z Ferrari, Verstappen skončil v druhom tréningu tretí.

Dvadsaťpäťročný Verstappen, ktorý vedie priebežné poradie šampionátu o bod pred Pérezom, môže v Albert Parku ukončiť dvanásťročné čakanie Red Bullu na výhru. Naposledy v Melbourne zvíťazil v jeho farbách v roku 2011 Sebastian Vettel.

Max Verstappen počas tréningu Galéria fotiek (2) Max Verstappen počas tréningu na Veľkú cenu Austrálie Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

O šestnásť rokov starší Alonso chce vylepšiť doterajšie tretie miesta z Bahrajnu a Saudskej Arábie a priblížiť sa vedúcim priečkam. V tejto chvíli stráca na Verstappena 14 bodov.

Predstavenie so všetkým, čo k tomu patrí

V úvodnom tréningu skončila séria jazdcov mimo trate. Komisári vyvesili dvakrát červené vlajky a v závere po odstúpení Logana Sargeanta z Williamsu už jazdy nereštartovali. Prvýkrát tréning prerušili pre problémy s GPS systémom.

Následný druhý tréning pre zmenu ovplyvnil dážď. Alonso zajazdil najrýchlejší čas 1:18,887 ešte na suchej trati. Verstappen bol dopoludnia o 97 tisícin rýchlejší. Obaja ovládli jednotlivé tréningy s takmer polsekundovým náskokom.

Viac o téme: Red Bull Fernando Alonso Lewis Hamilton Ferrari Mercedes Max Verstappen Charles Leclerc Aston Martin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy