Svetový pohár v biatlone už nebude ako predtým: Náročné, ale rozumné rozhodnutie

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková pózuje po pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára v nórskom HolmenkolleneNemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková pózuje po pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára v nórskom Holmenkollene Zdroj: TASR/AP/Javad Parsa/NTB Scanpix

BERLÍN - Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková sa rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru. Ako dôvod uviedla, že si chce s manželom založiť rodinu.

"Niektorí športovci majú počas kariéry deti a potom sa vrátia. Pre mňa bolo rozhodovanie veľmi náročné, pretože vždy chcem podať 110 percentný výkon vo veciach, ktoré robím.

Pre mužov idú rodina a profesionálny šport ruka v ruke, pre ženy je to je väčšia výzva. Viem si však predstaviť, že by som sa k športu v budúcnosti vrátila, ale nie ako trénerka," uviedla pre agentúru DPA Herrmannová-Wicková.

Medzi jej najväčšie úspechy patrí zisk olympijského zlata na minuloročných hrách v Pekingu. V roku 2019 vyhrala stíhacie preteky na MS v Östersunde a o štyri roky neskôr triumfovala na MS v Oberhofe v šprinte.

Viac o téme: Denise Herrmannová-Wicková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy