Ďalšie zdravotné komplikácie Zlatana Ibrahimoviča: Stihne šláger proti Neapolu?

Útočník AC Miláno Zlatan IbrahimovičÚtočník AC Miláno Zlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Zlatan Ibrahimovič si na klubovom tréningu poranil stehenný sval a podľa talianskych médií bude futbalistom AC Miláno chýbať zhruba mesiac.

Pokiaľ sa tento predpoklad naplní, príde štyridsaťjedenročný útočník okrem iného aj o aprílové štvrťfinále Ligy majstrov so suverénnym lídrom Serie A Neapolom.

Rodák z Malmö má ďalšie zdravotné problémy po tom, čo sa až na konci februára vrátil do hry po májovej artroskopickej operácii ľavého kolena. Odvtedy sa stihol vďaka gólu do siete Udine pri porážke 1:3 stať vo veku 41 rokov a 166 dní najstarším strelcom v dejinách talianskej ligy a minulý týždeň po takmer roku nastúpil za švédsku reprezentáciu.

Do úvodného kvalifikačného zápasu o majstrovstvách Európy 2024 s Belgickom (0:3) naskočil ako striedajúci hráč, do ďalšieho zápasu s Azerbajdžanom (5:0) už ale s 62 gólmi historicky najlepší strelec národného tímu kvôli inému, nešpecifikovanému zraneniu nezasiahol.

Ibrahimovič vlani s AC Miláno získal titul a zmluvu má do konca sezóny. "Rossoneri" sú po 27 kolách talianskej ligy štvrtí. V prvom stretnutí po reprezentačnej prestávke sa v nedeľu predstaví práve v Neapole, s ktorým sa potom dvakrát stretnú v Lige majstrov.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Serie A
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy