Špeciálny zápas, na ktorý čakal veľmi dlho: Nemôžeme sa sústrediť len na Okuliara

Rastislav DejRastislav Dej Zdroj: Profimedia

VÍTKOVICE - Pre vítkovického útočníka Rastislava Deja bude semifinálová séria v hokejovej extralige proti Hradci Králové prestížnejšia, ako proti ktorémukoľvek inému súperovi.

Tridsaťštyriročný slovenský hráč na východe Čiech niekoľko sezón pôsobil a tamojší angažmán v roku 2017 práve pred odchodom do Ostravy korunoval ziskom bronzu.

"V Hradci som pôsobil, je to pre mňa trošku prestížne. Ale je to už šesť rokov dozadu, už tam skoro nikto nezostal, možno dvaja traja chlapci, ktorí už ale medzitým boli v iných kluboch," povedal Dej na stretnutí s novinármi.

Teraz som už na druhej strane

Defenzívny útočník prišiel do Mountfieldu v roku 2012 z vydareného angažmánu v Karlových Varoch, s ktorými vybojoval titul. Krátko potom zažil sťahovanie klubu z Českých Budějovíc do Hradca Králové.

"Spomínam na to veľmi rád, bola to jedna časť mojej kariéry. Zišlo sa tam veľa skvelých hokejistov. Nás vtedy presťahovali z Budějovíc do Hradca a bola to taká euforická doba, od začiatku na nás chodilo veľa ľudí. Budem sa tam vždy rád vracať, zostalo mi tam dosť známych, ale teraz už som samozrejme na opačnej strane a budem bojovať za Vítkovice," uviedol bývalý slovenský reprezentant, ktorý má v aktuálnej sezóne na konte sedem gólov a šesť asistencií.

S Východočechmi má jeho tím horšiu bilanciu vzájomných zápasov v sezóne, ale dve z troch prehier sa zrodili až v predĺžení a po nájazdoch. "Sú celkovo kompaktní, dobre korčuľujú a napádajú, vezú sa na víťaznej vlne, už ku koncu základnej časti povyhrávali veľa zápasov. Bude to veľa bojovná séria," povedal Dej.

"Teraz sú už všetky tímy kvalitné. Čaká nás kvalitný súper, dobre korčuliarsky vybavený, hrajú veľmi aktívne na oboch stranách ihriska, prečíslujú do obrannej fázy, ale tešíme sa a musíme sa dobre pripraviť."

Nemôžeme sa sústrediť len na Okuliara

Podľa Deja nemá cenu sa upínať na jednotlivcov v tíme súpera. "Nemôžeme sa určite sústrediť napríklad len na Okuliara, takých hráčov, rýchlych, dravých, ktorí dôrazne hrajú pred bránkou, tam majú päť, šesť. V play-off rozhoduje predbránkový priestor. Štyri, päť metrov od brány padá najviac gólov. A samozrejme presilovky, oslabenia. Musíme sa vyvarovať faulov, s tým sme celú sezónu bojovali a dúfam, že v tom budeme úspešnejší," prial si Dej.

Vítkovice sa do semifinále dostali po biednych rokoch a na atmosfére je to poznať. "Je to fajn, užívame si to. Skôr sa na to chystáme s dobrým pocitom, ale aj zodpovednosťou. Treba si vážiť to, že sme sa dostali do semifinále. To sa nepodarí. Máme pár dní na to doladiť detaily, ktoré budú rozhodovať, hlavne tie presilovky a oslabenia."

"Bude vypredané doma aj tam, veľa sa tešíme. Je to skvelé, že sme v semifinále, ale dúfam, že si to všetci uvedomia, že tá šanca neprichádza každý rok a budeme sa o to rúcať zo všetkých síl," dodal Dej.

Viac o téme: Rastislav Dej HC Vítkovice Ridera Mountfield HK TEHL
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy