Najromantickejší prestup v histórii futbalu? Ak zbožňujete Messiho, čítajte pozorne!

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

BARCELONA - Španielsky futbalový klub FC Barcelona je v kontakte s Lionelom Messim a podľa viceprezidenta Rafaela Yusteho by sa Argentínčan rád vrátil späť na Camp Nou.

Messimu sa 30. júna končí jeho dvojročná zmluva s Parížom Saint-Germain, kam prišiel v roku 2021 práve z Barcelony.

Kapitán majstrov sveta z Kataru strelil v tejto sezóne v drese PSG 18 gólov a pridal 17 asistencií vo všetkých súťažiach. Francúzsky šampión však vypadol v Lige majstrov v osemfinále, keď nestačil v dvojzápase na Bayern (0:1, 0:2). Už vtedy sa objavili pochybnosti o ďalšej budúcnosti Messi v PSG.

Klub zámorskej MLS Inter Miami, ktorý vlastní David Beckham, sa už vyjadril, že by rád získal Messiho. Španielske médiá však spájajú Barcelonu s príchodom svojho historicky najlepšieho strelca a Yuste v piatok nevylúčil návrat 35-ročného útočníka do metropoly Katalánska.

Futbalista PSG Lionel Messi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

"Samozrejme, že sme v kontakte s Messim. Bol by som rád, keby sa vrátil. Malo by to športový, spoločenský aj ekonomický význam. Myslím si, že aj fanúšikovia, pretože krásne príbehy v živote musia mať šťastný koniec. Sme zamilovaní do Messiho a myslím si, že on je taktiež zamilovaný do tímu a mesta," povedal viceprezident FC Barcelona podľa agentúry DPA.

"Dúfam, že všetky dieliky do seba zapadnú, aby sa tento príbeh vzájomnej lásky skončil tým, že sa Messi vráti do Barcy. Keď niekoho milujete a rozídete sa s ním, stále v tej láske chcete pokračovať, aj keď stratíte kontakt," uviedol Yuste.

Dokonalé zakončenie veľmi šťastného príbehu

Prípadný návrat Messiho na Camp Nou môže veľmi závisieť od toho, či klub dokáže znížiť svoje mzdové náklady. Prezident La Ligy Javier Tebas tvrdí, že Barcelona musí ušetriť viac ako 200 miliónov eur, aby splnila finančné pravidlá súťaže pre budúcu sezónu.

Ak sa podarí dosiahnuť požadované úspory, Yuste verí, že prestup Messiho je možný. Prezident klubu Joan Laporta nedávno komunikoval s Messiho otcom, s ktorým má dobré vzťahy.

"Samozrejme, neexistuje žiadny plán. Ak sa to stane, stane sa to. Osud vás núti vrátiť sa tam, kam sa máte vrátiť. Bolo by to dokonalé zakončenie veľmi šťastného príbehu, keby sa nám podarilo priviesť Messiho späť do Barcelony."

Krátko po decembrovom triumfe na majstrovstvách sveta v Katare, na ktorom Messi siedmimi gólmi doviedol Argentínu k prvému víťazstvu po 36 rokoch, denník Le Parisien informoval, že sa rekordný sedemnásobný držiteľ Zlatej lopty dohodol s PSG na predĺžení kontraktu. Hráč ani klub to však nepotvrdili. Barcelona tak môže stále dúfať v jeho návrat.

"Záležať bude na mnohých faktoroch. Sme vydaní na milosť a nemilosť finančnej fair play. Najviac to ale bude záležať na Leovom želaní. Vie, že toto je jeho domov, že má dvere otvorené a že by sme ho radi privítali. Videl som, ako v klube vyrástol, pozná jeho význam. Je príkladný v mnohých smeroch," vyhlásil Xavi.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Paríž St. Germain Rafael Yuste
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy