VIDEO Výborne, Peťa, už len posledný krok: Radosť českého tenisu, siaha na významný titul

Petra Kvitová jasá po víťaznej loptičkePetra Kvitová jasá po víťaznej loptičke Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

MIAMI - Tenistka Petra Kvitová postúpila na turnaji v Miami prvýkrát v kariére do finále.

Pri svojom trinástom štarte na Floride zdolala v semifinále Rumunku Soranu Cirsteovú 7:5, 6:4 a o titul si zahrá s úradujúcou wimbledonskou šampiónkou Jelenou Rybakinovou z Kazachstanu, ktorá po triumfe na predchádzajúcom turnaji v Indian Wells usiluje o takzvaný Sunshine Double.

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Kvitová, ktorá si už účasťou v semifinále vylepšila maximum na tunajšom turnaji, opäť dokázala výborne zvládnuť kritické momenty. V úvodnom sete síce prišla ako prvá o podanie a prehrávala už 2:5, ziskom piatich gemov za sebou ale dokázala skóre otočiť. V deviatej hre odvrátila pri podaní súperky dva setbally a set dotiahla za 58 minút k víťazstvu.

Petra Kvitová Galéria fotiek (6) Petra Kvitová Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

Do druhého setu vstúpila tridsaťtriročná Kvitová ďalším brejkom. Celkovo turnajová pätnástka získala sedem gemov v rade, ujala sa vedenia 2:0 a náskok už udržala. O mesiac mladšiu súperku, ktorá na turnaji v predchádzajúcich kolách vyradila Češky Karolínu Muchovú a Markétu Vondroušovú, porazila v jedenástom vzájomnom dueli po siedmy raz.

"Šance sú 50:50. Uvidíme, ktorá z nás bude lepšie pripravená. Jelena hrá veľmi dobre. Vyhrala turnaj v Indian Wells a aj v Miami podáva kvalitné výkony. Hrá veľmi agresívne, do loptičiek udiera s veľkou razanciou. Nebude to ľahké," citovala AFP Kvitovú.

S úradujúcou wimbledonskou víťazkou Rybakinovou, ktorá aktuálne drží sériu 13 výhier v rade, sa Kvitová stretne tretíkrát. Doterajšiu bilanciu majú obe hráčky vyrovnanú 1:1, posledný zápas na tohtoročnom turnaji v Adelaide vyhrala česká reprezentantka.