Totálny bizár v druhej lige: Žiline skontumovali zápas z dôvodu, nad ktorým zostáva rozum stáť

Tréner žilinského béčka Vladimír VeselýTréner žilinského béčka Vladimír Veselý Zdroj: mskzilina.sk

ŽILINA - Totálne bizarnú situáciu prinieslo stretnutie 22. kola našej druhej najvyššej futbalovej súťaže medzi béčkom MŠK Žilina a FK Pohronie. Aj keď mladí šošoni triumfovali hladko 4:0, riadiaci orgán súťaže po týždni skontumoval zápas v prospech hostí (0:3) a to vzhľadom na skladbu mladučkého domáceho celku naozaj kvôli nečakanému dôvodu.

Žilinskí mladíci prišli o hladký triumf kvôli porušeniu pravidla, ktoré jasne hovorí, že každý tím musí v základnej zostave postaviť minimálne jedného slovenského futbalistu z kategórie do 21 rokov, alebo mladšieho. Béčko Žiliny je síce najmladším tímom v Európe, ale počas víkendu malo množstvo svojich hráčov v reprezentačných výberoch mládežníckych kategórií a prekvapivo tak túto nevyhnutnú podmienku nesplnilo.

"Rešpektujeme rozhodnutie disciplinárnej komisie. Bohužiaľ, teraz s tým už nič nenarobíme. V základnej zostave sme mali hráčov, ktorí spĺňali toto kritérium, no nie sú slovenskej národnosti. Takisto sme mali viacero aj na lavičke náhradníkov. Žiaľ, podľa výkladu priavidiel sme pochybili, teraz sa sústredíme na ďalšie zápasy," uviedol tréner Vladimír Veselý k bizarnej kontumácii pred súbojom s Komárnom. 

Pravidlo, ktoré Žilina porušila:

Článok 10/a/aa Rozpisu súťaží SFZ ustanovuje, že v II. lige mužov sa nariaďuje povinnosť všetkým klubom v súťaži bez finančného benefitu, že v súťažnom stretnutí musí zaň v základnej zostave nastúpiť minimálne jeden hráč kategórie U21 alebo mladší, so štátnym občianstvom SR a musí odohrať minimálne 30 minút. Počas týchto 30 minút ho môže vystriedať len hráč U21 alebo mladší so štátnym občianstvom SR.

Viac o téme: FK Pohronie Vladimír Veselý MŠK Žilina B
  • Autor: © Zoznam
  • mskzilina.sk, twitter/Peter Žember
  • Zdroj: Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy