Domácim Slovincom to vyfúkli v samom závere: Rakúski skokani ovládli súťaž družstiev

Daniel TschofenigDaniel Tschofenig Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

PLANICA - Kvarteto rakúskych skokanov na lyžiach v zložení Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Jan Hörl a Stefan Kraft vyhralo sobotňajšiu súťaž družstiev na podujatí Svetového pohára v slovinskej Planici.

Bronzoví medailisti z MS triumfovali v tom istom dejisku s náskokom 6,1 bodu pred domácimi Slovincami. Tretí skončili s 33,5 bodovou stratou Nóri. Po súboji Hörla s Timim Zajcom v druhom kole to vyzeralo na jasný triumf domácich skokanov, ktorí by tak napodobnili svoj úspech zo svetového šampionátu.

Anžemu Lanišekovi však nevyšiel jeho záverečný pokus, keď nečakane stratil výšku a doskočil len 217 metrov. Konkuroval mu Kraft, ktorý doletel o viac ako 18 m ďalej a dosiahol tak druhý triumf v priebehu niekoľkých hodín. V Planici vyhral v sobotu aj individuálne lety.

Výsledky súťaže družstiev na podujatí SP v Planici:
1. Rakúsko (Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Jan Hörl, Stefan Kraft) 1688,7 b, 2. Slovinsko (Lovro Kos, Domen Prevc, Timi Zajc, Anže Lanišek) 1682,6, 3. Nórsko (Johann Andre Forfang, Bendik Jakobsen Heggli, Robert Johansson, Halvor Egner Granerud) 1655,2, 4. Poľsko 1549,7, 5. Nemecko 1451,0, 6. Švajčiarsko 1409,2, 7. Japonsko 1358,3, 8. USA 1096,0

Viac o téme: Skoky na lyžiach Rakúsko Slovinsko Stefan Kraft Jan Hörl Michael Hayböck Daniel Tschofenig
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy