VIDEO Sagan po škaredom páde na Okolo Flámska: Natrhol som si sval, nemôžem poriadne vystrieť nohu

Peter Sagan preteky Okolo Flámska nakoniec nedokončilPeter Sagan preteky Okolo Flámska nakoniec nedokončil Zdroj: SITA/AP/Geert Vanden Wijngaert

OUDENAARDE - Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval na nedeľnom 107. ročníku pretekov Okolo Flámska. Podujatie patrí medzi päticu najprestížnejších klasík, takzvaných monumentov.

Jazdec tímu UAE Team Emirates zvíťazil s náskokom 16 sekúnd pred minuloročným víťazom Mathieuom van der Poelom z tímu Alpecin–Deceuninck. Slovák Peter Sagan preteky nedokončil, keď musel odstúpiť po hromadnom páde.

Preteky poznačil hromadný pád približne štyridsiatich jazdcov. Medzi nimi bol aj Sagan, ktorý slávnu klasiku nedokončil. Nehoda sa stala približne na 140. kilometri z celkovo 273 km dlhej trasy. Jazdec tímu Bahrain Victorious Filip Macejuk sa snažil obísť pelotón po kraji cez mokrú trávu, kde narazil na dieru a pri snahe zaradiť sa späť na vozovku zrazil na zem takmer polovicu pelotónu. Poľského cyklistu následne diskvalifikovali z pretekov.

Natrhnutý sval

"Bol to dosť škaredý pád, spadol som na niečo ostré, pretože som si natrhol sval a nemôžem odvtedy poriadne vystrieť nohu. Navyše som našiel svoj bicykel zničený bez sedla, takže som musel dlho čakať. Pokračoval som, ale nemohol som už ísť naplno, mal som aj stratu, takže logicky som odstúpil, lebo o týždeň máme Paríž - Roubaix. Dúfam, že o dva-tri dni budem v poriadku, snáď sa tá noha uzdraví," povedal Sagan v rozhovore pre RTVS.

Viac o téme: Peter Sagan Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR, Športky
Staršie správy

Videá