Spišiaci bez rešpektu zaskočili Zvolen, domáci tréner skritizoval slabý výkon legionárov

Zľava Filip Surák (Spišská Nová Ves), Václav Stupka (Zvolen) a Lukáš Vartovník (Spišská Nová Ves)Zľava Filip Surák (Spišská Nová Ves), Václav Stupka (Zvolen) a Lukáš Vartovník (Spišská Nová Ves) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Spišskej Novej Vsi v prvom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy vyhrali na ľade Zvolena 4:2 a uchmatli tak prvý dôležitý duel na ihrisku súpera pre seba.

Stále platí, že pokým dajú v play off zápase prvý gól, tak ho aj vyhrajú. Tentoraz viedli zverenci trénera Vlastimila Wojnara pod Pustým hradom 4:0 po dvoch tretinách, v tretej síce dvakrát inkasovali, ale záver si umne postrážili.

"Vedeli sme, že Zvolen má obrovskú kvalitu v útoku, to sme sa snažili eliminovať. Prvých desať minút to Zvolenčania potvrdzovali, prestrieľali nás. My sme to čakali. Vedeli sme, že ak to prežijeme, tak potom sa nám bude dýchať lepšie. A ak pôjdeme do vedenia, o to lepšie, čo sa podarilo. V druhej tretine nám tam padli góly jeden za druhým, i keď Zvolen mal tiež šance, no brankár Marcel Melicherčík to zavrel.

Za stavu 4:0 pre nás sme si hovorili, že to už musíme dohrať za každú cenu. Máme prvý bod v sérii, je to dobrý začiatok. Povedali sme si, že chceme vo Zvolene aspoň jeden zápas uhrať a keď prídeme domov, tak vieme, že tam sme silnejší. Sme nohami na zemi, do druhého duelu ideme spokojní," uviedol po víťaznom zápase tréner Sp. N. Vsi Vlastimil Wojnar, pričom vyzdvihol i výkon dvojgólového strelca Anthonyho Nellisa:

Zľava Juraj Valach (Spišská Galéria fotiek (3) Súboj pred brankárom Melicherčíkom Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Je to kľúčový hráč tak smerom dopredu ako aj dozadu. Platný aj na presilovky a oslabenia, takže sme radi, že už mohol nastúpiť po vypršaní trestu a pomohol nám tromi kanadskými bodmi."

Darilo sa aj 28-ročnému útočníkovi Spišiakov Martinovi Réwayovi, ktorý taktiež zaknihoval tri kanadské body a presadil sa gólom v presilovke. Ani on tak na pozápasovom brífingu neskrýval spokojnosť:

"Začali sme dobre. Dve tretiny sme boli lepším tímom, v tretej sme sa trošku báli o výsledok a Zvolen nás začal tlačiť. Nechýbalo veľa, aby sa gólovo dotiahol. Mne to tam spadlo v presilovke, pridal som aj dve asistencie, takže som rád, ale je úplne jedno, kto dá góly a získa kanadské body. Teraz ide o tímový úspech, takže to neriešim.

Bol to dôležitý zápas aj po psychickej stránke. Vieme, že sa dá so Zvolenčanmi hrať. Dúfam, že zvládneme aj druhý zápas vo Zvolene a doma by sme to taktiež už mohli zvládnuť."

Ak by sa slová Réwaya naplnili, Spišiaci by sériu vyhrali 4:0 v rekordne krátkom čase. Vo Zvolene domáci HKM takýto scenár pripustiť nechce. "Ak chcete byť úspešnejší proti výborne korčuľujúcej Spišskej Novej Vsi, tak musíte hrať s dvadsiatimi hráčmi. V tomto prvom zápase som registroval výpadok hráčov, ktorí sú nositelia kvality. Mám na mysli hlavne zahraničných hokejistov. Okrem Mike Huntebrinkera v útoku to bolo z ich strany veľmi slabé.

Sideroff a Turnbull musia predviesť viac, aby boli prospešní tomuto tímu. Musíme podať kolektívny výkon. Hokej nehrá iba sedem – osem ľudí. My sme boli iba vtedy úspešní, ak šliapali všetci. Spišská Nová Ves zaslúžene vyhrala. Predviedla výborný hokej, aj korčuliarsky zdatný," vravel po prehre zvolenský kouč Peter Oremus.

Zľava Deven Sideroff (Zvolen) Galéria fotiek (3) Zľava Deven Sideroff (Zvolen) a Nerjus Ališauskas (Spišská Nová Ves) v súboji Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Na konečných 2:4 znižoval v nedeľu večer obranca HKM Dávid Mudrák. Pred novinármi presne pomenoval príčiny nezdaru v prvom semifinálovom stretnutí: "Dobre sme hrali prvú tretinu, ale dostali sme smolný gól pri našom zlom striedaní. V druhej tretine neviem, čo sa s nami stalo. V tretej sme zdvihli hlavy, hrali naplno, strieľali, dorážali na bránku, boli sme lepší, no musíme hrať po celý čas tak ako tretiu tretinu.

Ak na ňu nadviažeme, tak v pondelok druhý duel vyhráme. Nevnímame, že máme negatívnu bilanciu so Spišiakmi v základnej časti. Každý zápas hráme naplno, príprava je rovnaká, takže to nie je pre nás ničím špecifické."

Viac o téme: HKM Zvolen Peter Oremus Martin Réway HK Spišská Nová Ves Tipos extraliga Vlastimil Wojnar