PSG sa zahráva s trpezlivosťou fanúšikov: Arabskí miliardári vybuchli na domácom ihrisku

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Futbalisti Paríža SG prehrali v nedeľnom zápase 29. kola francúzskej Ligue 1 doma s Olympique Lyon 0:1. Jediný gól duelu v Parku princov vsietil v 56. minúte útočník Bradley Barcola. V prvom polčase nepremenil jedenástku jeho spoluhráč Alexandre Lacazette.

Úradujúci majstri prehrali druhý ligový duel za sebou a nevyužili príležitosť na zvýšenie náskoku na čele tabuľky. Dvojica Racing Lens - Olympique Marseille stráca na Parížanov šesť bodov.

Stade Reims zvíťazilo na pôde Nantes. K triumfu 3:0 výrazne pomohol 23-ročný krídelník Alexis Flips, ktorý v prvom polčase strelil dva góly v priebehu dvoch minút. Na 3:0 upravil v 58. minúte stredopoliar Marshall Munetsi.

Frustrovaní hráči PSG a Galéria fotiek (7) Sklamanie v tvárach hráčov PSG Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

V ďalšom zápase sa hráči Brestu posunuli zo zostupovej 17. priečky na 15. miesto. Na domácej pôde zdolali Toulouse 3:1. Clermont doma prehrával s Ajacciom 0:1, no po dvoch využitých penaltách útočníka Grejohna Kyeiho napokon zvíťazil 2:1.

OSC Lille zvíťazilo nad Lorientom 3:1 a v tabuľke sa posunulo na piate miesto pred Stade Rennes.

Ligue 1 - 29. kolo:

Paríž SG - Olympique Lyon 0:1 (0:0)
Gól: 56. Barcola

AS Monaco - Racing Štrasburg 4:3 (1:2)
Góly: 19. Vanderson, 54. Ben Seghir, 58. Diop, 66. Fofana - 32. Mothiba, 41. Maripan (vlastný), 90.+2 Diallo, ČK: 78. Fofana (Monaco)

FC Nantes - Stade Reims 0:3 (0:2)
Góly: 38. a 39. Flips, 58. Munetsi

Clermont Foot - AC Ajaccio 2:1 (0:1)
Góly: 60. a 90.+3 Kyei (oba z 11 m) - 25. El Idrissy, ČK: 77. Youssouf (Ajaccio)

Stade Brest - Toulouse FC 3:1 (1:1)
Góly: 33. Mounie, 63. Le Douaron, 84. Camara - 10. Dallinga, ČK: 83. Desler (Toulouse)

Angers SCO - OGC Nice 1:1 (1:1)
Góly: 15. Niane - 4. Moffi

OSC Lille - FC Lorient 3:1 (1:0)
Góly: 89. a 90.+1 Zhegrova, 13. Cabella - 77. Kone, ČK: 79. Abergel (Lorient)

Viac o téme: Lionel Messi PSG Olympique Lyon Alexandre Lacazette Kylian Mbappé