Mieri Petržalka znova do Ligy majstrov? Aktuálne k tomu nie je ďaleko...

tím FC Petržalak do 19 rokovtím FC Petržalak do 19 rokov Zdroj: FC Petržalka

BRATISLAVA - Máloktorý futbalový fanúšik na Slovensku by zabudol na veľkú futbalovú jazdu Artmedie Petržalka v rokoch 2005 a 2006, kedy sa bratislavský klub prekvalifikoval do Ligy majstrov. V skupine vtedy na družinu Vladimíra Weissa čakali náročné dueli s Interom Miláno, FC Porto či Glasgow Rangers.

Petržalka by mohla mať svojho zástupcu znova v prestížnej kompetícii. Postarať sa o to môžu tentoraz mladíci do 19 rokov, ktorý sú prekvapujúcim lídrom dorasteneckej najvyššej súťaže, ktorej víťaz putuje do mládežníckej Ligy majstrov. Po odohratí 14-tich kôl si zverenci Michala Demetera držia prvé miesto s náskokom jediného bodu pred MFK Ružomberok, proti ktorému nastúpia doma, už 6.4. na štadióne na ulici Marie Curie Sklodowskej od 15:00. 

"Do sezóny sme vstupovali s ambíciami skončiť v hornej polovici tabuľky. Teda v prvej sedmičke, aktuálne sme deväť kôl pred koncom na prvom mieste, nie je to náhoda.Máme veľkú kvalitu v kádri. Kolektív je jedným celkom, je v ňom to, čo voláme tímový duch," konštatoval tréner tímu Demeter. Petržalka pritom prekvapujúco v tejto sezóne strácala body na domácom ihrisku, keď z celkových piatich prehier až štyri utrpel tím FC na vlastnom štadióne. 

Ružomberok je naopak vonku druhým najlepším celkom súťaže so ziskom 20-tich bodov, keď vonku zaznamenal z ôsmich duelov šesť výhier a dve remízy. V tíme MFK nájdete aj najlepšieho strelca dorasteneckej najvyššej ligy Viktora Úradníka, ktorý strelil 16 gólov v 18-tich zápasoch. 

 

Viac o téme: FC Petržalka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy