Ťažké vytriezvenie po víkende: Bayern končí v Nemeckom pohári, pochovala ho 95. minúta!

Thomas Müller po zahodenej šanciThomas Müller po zahodenej šanci Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov podľahli doma 1:2 Freiburgu a v Nemeckom pohári končia už vo štvrťfinále. V piatej minúte nastavenia rozhodol z pokutového kopu Lucas Höler.

Bavorský veľkoklub nepostúpil do semifinále tretíkrát po sebe, naopak Freiburg stále môže napodobniť minuloročnú finálovú účasť. Medzi najlepšími štyrmi celkami súťaže je aj Frankfurt po výhre 2:0 nad Unionom Berlín.

Bayern poslal do vedenia v 19. minúte Upamecano, o osem minút neskôr ale vyrovnal Höfler. V nadstavení zahral rukou v šestnástke Musiala a pokutový kop premenil ranou doprostred brány Höler. Líder Bundesligy nenadviazal na sobotňajšiu výhru v šlágri o čelo tabuľky proti Dortmundu (4:2) a neuspel hneď v druhom súťažnom dueli pod novým koučom Tuchelom.

Thomas Tuchel na lavičke Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Duel Franfkurt - Union Berlín rozhodol dvoma "zlepenými" gólmi v úvode Kolo Muani. Zostávajúce štvrťfinálové stretnutia Norimberg - Stuttgart a Lipsko - Dortmund sú na programe v stredu.

Bayern Mníchov - SC Freiburg 1:2 (1:1)
Góly: 19. Upamecano - 27. Höfler, 90.+5 Höler (z 11m)

Viac o téme: SC Freiburg FC Bayern Mníchov Lucas Höler