Veľký návrat do sveta lyžovania? Aha, kto plánuje súťažiť po boku Vlhovej a spol.

Na snímke zľava Petra Vlhová, Alice Robinsonová, Wendy Holdenerová a Meta Hrovatová na stupni víťazovNa snímke zľava Petra Vlhová, Alice Robinsonová, Wendy Holdenerová a Meta Hrovatová na stupni víťazov Zdroj: SITA/AP - Giovanni Auletta

MARIBOR - V občianskom preukaze jej svietilo iba 24 rokov, keď sa nečakane krátko pred štartom lanskej sezóny rozhodla zavesiť lyže na klinec a ukončiť nádejne rozbehnutú kariéru.

Meta Hrovatová sa na zasnežených svahoch naposledy objavila v marci 2022 v Lenzerheide (víkend vo švajčiarskom stredisku si nenechalo ujsť ani "jeho veličenstvo" Roger Federer...), kde ale v druhom kole obrovského slalomu spadla a zranila si neposlušné koleno. 

V októbri sa najúspešnejšia slovinská alpská lyžiarka od čias vítazky veľkého krištáľového glóbusu a rekordérky v počte získaných bodov Tiny Mazeovej odhodlala definitívne opustiť svet zjazdového lyžovania a zamieriť do športového dôchodku. 

"Toto rozhodnutie bolo jedno z najťažších v mojom živote. Som rada, že som ho urobila v čase, keď som ešte pomerne zdravá. Koleno ma trápi, ale budem v poriadku.

Dospela som v mojom živote do bodu, keď už sa netúžim odovzdať tomuto športu natoľko, aby som mohla dosiahnuť výsledky, ktoré chcem," uviedla bývalá zverenkyňa Livia Magoniho vo vyhlásení, ktoré zverejnila slovinská tlačová agentúra STA.

V závere marca uzrela svetlo sveta ďalšia nečakaná správa. Podľa informácií slovinského portálu Sportklub sa špecialistka na technické disciplíny pohráva s myšlienkou na návrat do Svetového pohára, pričom v tejto úvahe ju naplno podporuje aj Slovinský lyžiarsky zväz. 

"Hovorili sme s Metou. Je príliš mladá na to, aby nelyžovala. Netrúfam si povedať, či bude vo Svetovom pohári už v nasledujúcej sezóne. Ale verím, že sa veci čoskoro vyjasnia. Máme čas do konca apríla. Dúfam, že sa vráti.

Ak chce znovu súťažiť, musíme ju opäť zaradiť do systému dopingovej kontroly šesť mesiacov pred prvými pretekmi. Rozhodnutie je, samozrejme, iba na nej. Nemám obavu, že by sa jej návrat nevydaril, ak by sa rozhodla pokračovať. Všetci ju chceme vidieť späť," citoval portál Siolnet šéftrénera slovinskej reprezentácie Janžeho Slivnika.

Dvojnásobná juniorská majsterka sveta sa v pretekoch Svetového pohára predrala štyrikrát na stupne víťazov (zakaždým bronzová priečka v obrovskom slalome) a v najtechnickejšej disciplíne obsadila siedme miesto na minuloročných ZOH v Pekingu.

Nová sezóna Svetového pohára odštartuje poslednú októbrovú sobotu už tradičným obrovským slalomom na ľadovci Rettenbach v Söldene. Uvidíme na štarte aj Metu Hrovatovú? Nechajme sa prekvapiť, odpoveď sa dozvieme v najbližších týždňoch.

Viac o téme: Petra Vlhová Meta Hrovatová
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Instagram/metaahrovat
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy