Stačila jedna rozdielová hráčka: Slovenské juniorky vstúpili do domáceho turnaja prehrou

Slovenská ženská reprezentácia do 19 rokovSlovenská ženská reprezentácia do 19 rokov Zdroj: Instagram/sfzofficial

GABČÍKOVO - Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov vstúpili do domáceho turnaja druhej fázy kvalifikácie ME prehrou.

V stredajšom zápase 5. skupiny B-divízie podľahli v Gabčíkove rovesníčkam z Čiernej Hory 2:3. Góly SR strelili Frederika Kovalíková a Karolína Bayerová, v drese Čiernej Hory zaznamenala hetrik Nejla Bicičová.

Prehra výrazne nalomila postupové plány, do A-divízie totiž postupuje iba víťaz trojčlennej skupiny. Mladé Slovenky čaká v utorok 11. apríla druhý súboj s Azerbajdžanom (11.00 h).

turnaj druhej fázy kvalifikácie ME hráčok do 19 rokov
5. skupina B-divízie:
SLOVENSKO - Čierna Hora 2:3 (0:1)
Góly: 57. Kovalíková, 71. Bayerová - 40., 54. a 65. Bicičová, ČK: 84. Rakočevičová (Č. Hora) po druhej ŽK

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:
Jozef Jelšic, tréner SR "19" ženy: "Samozrejme, vládne veľké sklamanie. Nedali sme do toho to, čo sme chceli, začali sme vlažne, bojazlivo, bola vidieť veľká nervozita. Bez toho, že budeme bojovať a hrať s nasadením, bez toho to nejde.

Polčas sme premárnili, prišiel náhodný gól... V závere bola kvalita na našej strane, ale už sme chytali niečo, čo sa nedalo dostihnúť. Je to veľká škoda, lebo sme si nechali ujsť zápas, ktorý sme chceli zvládnuť. Tridsať minút nestačí na to, aby sme porážali súperov."

Viac o téme: Slovensko 19 Čierna Hora 19